Home Kategorie News Relacja dziennikarza z Kazachstanu: Może dojść do większych starć.

Relacja dziennikarza z Kazachstanu: Może dojść do większych starć.

Relacja dziennikarza z Kazachstanu: Może dojść do większych starć.

Dopiero co pisaliśmy o strzelaniu do cywilów w Kazachstanie, a już pojawił się kolejny news. Pochodzący od dziennikarza z Kazachstanu, który twierdzi jasno. Będzie gorzej.

– „Problem w Kazachstanie nie polega jedynie na tym, że rząd nagle podwyższył ceny gazu. Mieszkańcy chcą po prostu podnieść swój poziom życia” – stwierdził Igor Winawski.

Dodał, że kazachskie władze od dawna nie słuchają narodu i lekceważą jego problem. Sytuacje również zagrozi akcja wojskowa prowadzona przez oddziały rosyjskie, które wjechały do Kazachstanu.

Nie ustają protesty Kazachów, którzy wyszli na ulice, wzburzeni sporymi podwyżkami cen gazu, ale i całokształtem polityki rządu. Ludzie są wściekli na panującą sytuacje, i trudno im się zresztą dziwić.

Wcześniej agencje prasowe informowały, iż „liczne oddziały żołnierzy, wspieranych przez kilkanaście transporterów opancerzonych”, pojawiły się na placu w Ałamatach, zaogniając jeszcze bardziej sytuacje.

– „Nie mam stałego kontaktu z kolegami, ani z rodziną. Tym, co do nas dociera, są informacyjne kawałki. Nie wiemy, czy i ile osób zginęło, bo w tej kwestii państwowym mediom nie można wierzyć” – stwierdzono w czwartek w Polsat News.

– „Rządzący nie chcą słyszeć, że coś złego dzieje się wśród ludzi. Nie odpowiadają na to, czego się domagają. Problem nie polega jedynie na tym, iż nagle wprowadzono podwyżki cen gazu” – opisał dziennikarz Polsat News.

– „Tamtejsza średnia krajowa – wedle oficjalnej statystyki – wynosi 600 dolarów na głowę. W rzeczywistości to 200-300 dolarów. Za takie pieniądze nie da się utrzymać rodziny” – stwierdził. Ludzie mają prawo walczyć o swoje. A wojsko nie powinno tak krwawo tłumić zamieszek.

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

 

Okulary korekcyjne
Okulary korekcyjne
19,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Okulary korekcyjne: 19,99 zł za groupon zniżkowy wart 120 zł i więcej opcji w AndyOptic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz