Home Kategorie Poruszające Były proboszcz parafii na Podkarpaciu chciał seksualnych filmików od uczniów

Były proboszcz parafii na Podkarpaciu chciał seksualnych filmików od uczniów

Były proboszcz parafii na Podkarpaciu chciał seksualnych filmików od uczniów

Dyrektor szkoły podstawowej, w której 53-letni duchowny uczył religii, po rozmowie z nauczycielką, uczniami powiadomiła prokuraturę o czynach jakich dopuszczał się duchowny wobec dzieci.

Ksiądz założył profil na jednym z portali społecznościowych, aby móc kontaktować się z uczniami w sprawach dotyczących szkoły. Najdziwniejsze jest jednak to, że nie używał on na nim swoich danych osobowych.

Jeszcze dziwniejsze było to, że zamiast spraw szkolnych niektórzy uczniowie zaczęli otrzymywać treści z oczekiwaniami i propozycjami dotyczącymi czynności seksualnych oraz ich nagrywaniem i wysyłaniem do duchownego.

Gdy uczniowie klasy szóstej zbuntowali się i prawidłowo zareagowali. Blokowali księdza, a on mścił się na nich na lekcjach religii. O całym zajściu dowiedziała się jedna z nauczycielek, która poinformowała dyrektora szkoły.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie przesłuchała świadków, powołała też biegłych z zakresu informatyki, psychologa i psychiatrów. Bardzo szybko udało się ustalić, że dzieci mówiły prawdę.

– „Zarzuty wobec 53-latka dotyczą kilkakrotnego składania małoletnim propozycji wykonania innych czynności seksualnych i ich utrwalenia za pomocą zdjęć i filmów. W przypadku jednego z uczniów duchowny, usiłując doprowadzić go do tej czynności, miał wykorzystać fakt zależności małoletniego, którego przygotowywał do bierzmowania” – poinformowała Iwona Czerwonka-Rogoś, prokurator rejonowy w Krośnie.

Jak duchowny i nauczyciel zarazem mógł zrobić taką krzywdę uczniom?

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Źródło: korsosanockie.pl

Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
Kurs online: sprzedaż i obsługa klienta z MEN
69,00 zł
249,00 zł
59 dni
do końca oferty!
Kurs online Specjalista ds. sprzedaży i obsługi klienta z zaświadczeniem MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz