Home Kategorie Zdrowie Na 1000 Polaków przypada tylko 6 pielęgniarek! Będzie coraz gorzej.

Na 1000 Polaków przypada tylko 6 pielęgniarek! Będzie coraz gorzej.

Na 1000 Polaków przypada tylko 6 pielęgniarek! Będzie coraz gorzej.

Co roku z rynku pracy odchodzi kilka tysięcy pielęgniarek. Polski system ochrony zdrowia jest niewydolny, istnieją poważne problemy kadrowe. Liczba pielęgniarek jest rekordowo niska.

Według danych na 2020 rok średnia wieku pielęgniarek wynosiła 53,16 lat, średnia wieku położnych – 50,74. Według prognoz w 2030 roku średnia wieku wyniesie ok. 60 lat. Jak łatwo można się domyślić, co roku coraz więcej z nich odchodzi na emeryturę. Jak wskazują najnowsze dane na 1000 mieszkańców przypada 6 pielęgniarek.

Pielęgniarstwo to zawód wymagający wielu poświęceń. Zwłaszcza w czasie pandemii. Najgorsze jest jednak to, że w parze z tymi poświęceniami, nie idzie godne wynagrodzenie.

W Polsce liczba pracowników medycznych na każdym szczeblu jest niższa niż w innych krajach UE. Co więcej, sytuacja pogarsza się z każdym rokiem. Zarówno lekarze jak i pielęgniarki, mają dość panującej sytuacji. Szczerze mówiąc, trudno im się dziwić. Tylko że to jest problem dla nas, obywateli. Wkrótce nie będzie nas miał kto leczyć.

Przerażający jest fakt, że stawka minimalna w systemie opieki długoterminowej nie została podniesiona od prawie 6 lat. Ostatni raz wyceniono ją w 2015 roku, uwzględniając dane na 2013 rok. Biorąc pod uwagę obecną inflacje, zarobki pielęgniarek to jak cios w twarz.

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Źródło: obserwatorgospodarczy.pl

 

Zostań Lordem lub Lady
Zostań Lordem lub Lady
29,99 zł
120,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Tytuł Lord lub Lady Chaol Ghleann (29,99 zł) z pamiątkowym folderem (59,99 zł) i więcej w Dunans Castle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz