Home Kategorie Ludzie Uwaga! Pod osłoną nocy zapadła ostateczna decyzja. Premier Morawiecki musiał tak zrobić.

Uwaga! Pod osłoną nocy zapadła ostateczna decyzja. Premier Morawiecki musiał tak zrobić.

Uwaga! Pod osłoną nocy zapadła ostateczna decyzja. Premier Morawiecki musiał tak zrobić.

Po niekorzystnym dla rządu wywiadzie ambasador RP w Czechach może zostać odwołany. Okazuje się, że w czwartek wieczorem, premier Mateusz Morawiecki zdecydował się podjąć pierwsze kroki.

– „Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi” – przekazał rzecznik rządu.

– „To zdrada dyplomatyczna! Natychmiastowa dymisja!” – stwierdziła w czwartek Anna Zalewska po słowach Mirosława Jasińskiego w „Deutsche Welle”. Mateusz Morawiecki szybko zareagował.

Kością niezgody był wywiad ambasador w sprawie kopalni Turów:

– „Bądźmy więc uczciwi i przyznajmy, że powodem sporu była jednak arogancja pewnych ludzi. Przede wszystkim z dyrekcji kopalni. Potem jest dyrekcja PGE, a całe lata świetlne dalej ministerstwa i premier” – powiedział dyplomata dla niemieckiego „Deutsche Welle”.

Pokłosie głośnego wywiadu, który stronę polską stawia w złym świetle w sporze ws. Turowa zaczęło dosięgać Mirosława Jasińskiego. Jak mówił w czwartek wieczorem Piotr Müller  mówił, że premier podjął już kroki w tej sprawie.

– „Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o rozpoczęciu procedury odwołania ambasadora Polski w Republice Czeskiej” – przekazał rzecznik rządu o godzinie 20.

Jasiński nie zachował się w sposób godny postawy ambasadora RP.

– „Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi ws. kopalni w Turowie. Każdy polski dyplomata ma obowiązek dbać o polskie interesy” –  dodał Müller.

Jasiński mówił, że trzeba „naprawić szkody”, które wyrządziliśmy Czechom.

– „Bo jeśli ktoś sobie kopie dół, to nie znaczy, że ludzie z sąsiedztwa mają zostać bez wody. Nie wierzę w to, żeby wielkiej kopalni nie było stać na zrobienie wodociągu dla kilkudziesięciu gospodarstw” – przekonywał w rozmowie ambasador RP w Czechach.

Po decyzji Morawieckiego, Mirosław Jasiński skomentował zamieszanie wokół swojego wywiadu. Stwierdził jednak, że nie cofnąłby tego co powiedział.

– „Nie żałuję tego, co powiedziałem. Sprawę Turowa należy załatwić, bo kładzie się cieniem na naszych relacjach z Czechami” – przekazał Jasiński w rozmowie z portalem onet.

– „Nie śledziłem ataków przedstawicieli PiS na mnie i nie zamierzam się do nich odnosić. To polityka. Ja mam inny punkt widzenia” – stwierdził.

–  „Źle się stało, że zajmują się nim premierzy, ministrowie i unijny sąd. Moje odwołanie tego nie zmieni” – powiedział Mirosław Jasiński dla Onetu.

– „Turów powinien być załatwiony na poziomie ekspertów obu rządów” – wyjaśnił ambasador RP w Czechach.

Mimo iż rzecznik rządu poinformował, że Mateusz Morawiecki zdecydował już o rozpoczęciu procedury odwołania go z funkcji ambasadora to szef rządu nie nawiązał kontaktu z dyplomatą. No cóż.

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Źródło: goniec.pl

 

Wybrany masaż ciała w Viol Medica
Wybrany masaż ciała w Viol Medica
59,99 zł
90,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż ciała w Viol Medica

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz