Home Kategorie Ludzie Czy Kaczyński sam strzelił sobie w kolano? Niewiarygodne wyliczenia, eksperci nie mają wątpliwości.

Czy Kaczyński sam strzelił sobie w kolano? Niewiarygodne wyliczenia, eksperci nie mają wątpliwości.

Czy Kaczyński sam strzelił sobie w kolano? Niewiarygodne wyliczenia, eksperci nie mają wątpliwości.

Wraz z Nowym Rokiem w życie wszedł sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości „Polski Ład”. Pierwsze dni pokazały, że nie wszyscy, a może i nawet nie większość nie skorzystają na tym.

Jak wyliczyły media, jednym ze stratnych będzie na przykład sam prezes PiS Jarosław Kaczyński, który straci podwójnie. Jednak jeszcze gorzej będą mieli pracujący emeryci.

Kontrowersje, jakie wzbudza wśród Polaków „Polski Ład”, rosną z dnia na dzień. Wczoraj flagowy program Mateusza Morawieckiego skrytykował na antenie TVP Info ekspert Cezary Kaźmierczak, czym wprawił w osłupienie samego prowadzącego program. Od początku nowego roku czyli kiedy Nowy Ład wszedł w życie, na mediach społecznościowych etc. pojawia się cała masa wpisów wściekłych obywateli.

Rząd zrzuca winę w kwestii podwyżek na samorządowców, a przypadki mniejszych wypłat określa jako „incydentalne”. Jednocześnie informując, że wszyscy którzy mają coś na tym zyskać, zyskają prędzej czy później. Tylko, że ludzie w to nie wierzą.

Jak zauważa „Fakt”, program Zjednoczonej Prawicy zakłada podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych, ale likwiduje też odliczenie od podatku składki zdrowotnej. Innymi słowy co z tego, że emerytury do 25000 PLN będą odliczone od podatku, skoro emeryt zapłaci 9% składkę zdrowotną. Nie zyska na tym praktycznie nic.

Świadczenia emerytalne, które wynoszą 4920 złotych brutto i mniej, będą wyższe niż ma to miejsce teraz. Ale uwaga! Mający wyższe emerytury oddadzą państwu więcej przez to, że nie będą mogli odliczyć składki zdrowotnej.

Wszystko to sprawia, że emeryt posiadający miesięczny wpływ powyżej 5000 zł nie zyska na „Polskim Ładzie”. Podobnie jak osoby, które zarabiają 12,8 PLN brutto. Co ciekawe w obu grupach jest Kaczyński.

Jarosław Kaczyński jako wicepremier otrzymuje pensję (ok. 18 000 zł brutto – nie wliczając dodatku stażowego), emeryturę z ZUS (ok. 7045 zł brutto) oraz dietę parlamentarną (ok. 4000 zł, z tego 3000 zł jest wolne od podatku dochodowego. Sporo prawda? Kaczyński otrzymuje ok. 30 tysięcy złotych miesięcznie.

Zabawne, ponieważ wychodzi na to, że wprowadzając „Polski Ład”, prezes PiS ukręcił najpewniej bat na samego siebie i innych przedsiębiorczych emerytów, którym zależało na poprawie swojego bytu dodatkowymi wpływami.

wolnej od podatku, a zarówno od pensji, jak i emerytury trzeba jeszcze zapłacić składkę zdrowotną.

– „Biorąc pod uwagę dochody osoby jednocześnie pobierającej emeryturę i pracującej należy zauważyć, że kwota wolna skonsumowana zostanie w wypłacie emerytury. Oznacza to, że wynagrodzenie będzie pomniejszone o zaliczkę na podatek dochodowy bez kwoty zmniejszającej podatek. Z obu tytułów pracujący emeryt będzie musiał zapłacić pełną 9 proc. składkę zdrowotną, która nie będzie podlegała odliczeniu od podatku” – wyjaśnia „Faktowi” dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego.

Innymi słowy na Polskim Ładzie, Jarosław Kaczyński straci rocznie 14,5 PLN. Ciekawie, prawda?

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Źródło: goniec.pl

 

Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
Serwis, odgrzybianie klimatyzacji
14,39 zł
17,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Odgrzybianie klimatyzacji metodą ozonowania za 17,99 zł i więcej opcji w JW 13 – 4 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz