Home Kategorie News Właśnie do sieci trafiło ostre stwierdzenie premiera Kazachstanu: Poleciłem strzelać, żeby zabić. Bez ostrzeżenia.

Właśnie do sieci trafiło ostre stwierdzenie premiera Kazachstanu: Poleciłem strzelać, żeby zabić. Bez ostrzeżenia.

Właśnie do sieci trafiło ostre stwierdzenie premiera Kazachstanu: Poleciłem strzelać, żeby zabić. Bez ostrzeżenia.

Prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew oświadczył w przemówieniu do narodu, że dał organom ochrony prawa i armii rozkaz strzelania do jak ich nazwał „terrorystów”.

Według informacji podanych przez MSW Kazachstanu zginęło 26 osób, a ponad 3800 zostało zatrzymanych. Sytuacja w Kazachstanie jest skandaliczna, a podejście premiera jest jeszcze gorsza.

Prezydent Kasym-Żomart Tokajew powiedział, że „terroryści” nadal niszczą mienie i używają broni. Oskarżył przy tym „tak zwane niezależne media” i „zagranicznych działaczy o to jaka sytuacja ma u nich miejsce.

Stwierdził też, że władze nie będą prowadzić rozmów z terrosystami:

– „Za granicą słychać apele o negocjacje w celu pokojowego rozwiązania problemów. Co za bzdura. Jak można rozmawiać z przestępcami i mordercami? Mamy do czynienia z uzbrojonymi i przygotowanymi bandytami” – ocenił.

Tokajew zapewnił też, że stan wyjątkowy, który wprowadzono na całym terytorium kraju, będzie stopniowo znoszony w regionach, gdzie sytuacja się unormuje.

W niedzielę wybuchły w Kazachstanie gwałtowne protesty, które były początkowo skierowane przeciwko wzrostowi cen paliw, a potem przybrały charakter polityczny. To jednak jak działa rząd, woła o pomstę do nieba.

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Źródło:

Apple Music: do 3 miesięcy za darmo
Apple Music: do 3 miesięcy za darmo
0,00 zł
29,99 zł
2 dni
do końca oferty!
Bezpłatna trzymiesięczna subskrypcja Apple Music — rodzinna lub indywidualna

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz