Home Kategorie Ludzie Andrzej Duda zakaził się koronawirusem mimo przyjęcia trzeciej dawki. Co to znaczy?

Andrzej Duda zakaził się koronawirusem mimo przyjęcia trzeciej dawki. Co to znaczy?

Andrzej Duda zakaził się koronawirusem mimo przyjęcia trzeciej dawki. Co to znaczy?

Informacja o zakażeniu koronawirusem Andrzeja Dudy wywołała wielkie zamieszanie w mediach społecznościowych. Trudno im się dziwić, jeżeli weźmie się pod uwagę pewne, istotne fakty w tej sprawie.

– „Jak to prezydent ma SARS-CoV-2, skoro niecały miesiąc temu był szczepiony trzecią dawką?” – pytali internauci. Antyszczepionkowcy z kolei wykorzystali to jako swoisty dowód, na nieskuteczność szczepionek.

5 stycznia Kancelaria Prezydenta potwierdziła, że Andrzej Duda jest po raz drugi zakażony SARS-CoV-2. Szybko jednak wyjaśniono, że prezydent RP czuje się dobrze i nie wymaga hospitalizacji czy pomocy medycznej.

Internauci jednak natychmiast wyciągnęli, że przecież 17 grudnia Duda oraz jego małżonka informowali o przyjęciu trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 firmy Pfizer. Jak łatwo się domyślić, odkrycie tej informacji wywołało prawdziwą burzę i wojnę w mediach społecznościowych. Ludzie zwrócili uwagę na fakt, że skoro przyjęli trzecią dawkę, to skąd zakażenie?

Od początku akcji szczepień naukowcy jak mantrę powtarzali, że obecnie dostępne preparaty przeciw COVID-19 nie gwarantują  tak zwanej odporności sterylizującej. Mają one jednak chronić przed ryzykiem ostrego przejścia choroby i to właśnie robią.

Badania z Izraela wykazały, że po przyjęciu trzeciej dawki szczepionki Pfizer ryzyko zakażenia zmniejsza się o 88 proc.  Innymi słowy część osób, może nadal być narażona na zakażenie, tak jak to było w przypadku Andrzeja Dudy.  Nie jest to więc nic dziwnego.

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Źródło:

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
12,00 zł
24,00 zł
89 dni
do końca oferty!
Zdjęcia do dokumentów: 4 zdjęcia za 12 zł i więcej opcji w Studiu Videomovie (-50%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz