Home Kategorie Poruszające Szokujące zaniedbanie! Nie żyje pacjentka „podrzucona” do poznańskiego szpitala z innej lecznicy.

Szokujące zaniedbanie! Nie żyje pacjentka „podrzucona” do poznańskiego szpitala z innej lecznicy.

Szokujące zaniedbanie! Nie żyje pacjentka „podrzucona” do poznańskiego szpitala z innej lecznicy.

Do szpitala miejskiego im. Strusia w Poznaniu trafia pacjentka z innego szpitala, MSWiA. Lekarze byli zdziwieni gdyż z jej dokumentacji medycznej nic nie wynikało.

Wiedzą jedynie, że w szpitalu MSWiA leczono ją (i wyleczono) z COVID-19. Lekarze próbują bezskutecznie dowiedzieć się od swoich kolegów po fachu co się dzieje. Decydują się na operacje, kobieta jest w stanie krytycznym (zapalenie otrzewnej), kobieta umiera w ciągu doby. Jak to jest możliwe i czy lekarzom podrzucono umierającą pacjentkę?

Sprawą zajmuje się prokuratura.

– „Zawiadomienie wpłynęło 15 listopada 2021 roku ze szpitala im. Strusia. Śledztwo w sprawie błędu w sztuce lekarskiej zostało wszczęte 17 listopada 2021 roku” – przekazał opinii publicznej prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

W piątek, 5 listopada 2021 roku, 82-letnia pani Władysława została przewieziona ze szpitala MSWiA w Poznaniu do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J Strusia.

Co wynikało  z dokumentacji medycznej?

Otóż miała ona od 26 października przebywać w szpitalu MSWiA z powodu zakażenia COVID-19. Stwierdzono niedrożność nieokreśloną i nowotwór złośliwy. Po dziesięciu dniach pacjentkę wypisano i wysłano do szpitala J. Strusia.

Problemem była karta medyczna pacjentki:

– „Większość jej zawartości stanowił trzykrotnie powtórzony wynik badania tomografii komputerowej klatki piersiowej, brzucha i miednicy z 27 października 2021 roku, w którym opisano m.in. cechy niedrożności jelit” –  tłumaczył informator w tej sprawie.

– „Nasz lekarz dyżurny skontaktował się z lekarzem wypisującym pacjentkę ze szpitala MSWiA, który poinformował, że nie odpowiada za decyzję o przekazaniu chorej, nie udzielił też informacji na temat przeprowadzonych u kobiety badań. Co więcej, odesłał do ordynatora oddziału, na którym leżała pacjentka. Ten dostępny był dopiero w poniedziałek” – dodano.

Lekarze ze szpitala J. Strusia szybko stwierdzili, że brak odpowiednich badań oraz leczenia w szpitalu MSWiA w bezpośredni sposób przyczyniły się do śmierci kobiety.

– „Prowadzone jest ono pod kątem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 82-letniej pani Władysławy przez personel. Przy czym to na personelu szpitala MSWiA ciążył obowiązek opieki. Ponadto śledztwo toczy się pod kątem nieumyślonego spowodowania śmierci. W sprawie zabezpieczona została dokumentacja medyczna szpitala” – wytłumaczono.

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Źródło: plus.gloswielkopolski.pl

Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
Colorland: fotoksiążka A3 i więcej
26,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotoksiążka kwadratowa od 26,90 zł (20x20 lub 30x30) lub w formacie A3 (od 80 zł) i więcej z Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz