Home Kategorie Życie Przedsiębiorca ostro o Polskim Ładzie: Pracownicy są kompletnie pogubieni.
1.83K

Przedsiębiorca ostro o Polskim Ładzie: Pracownicy są kompletnie pogubieni.

Przedsiębiorca ostro o Polskim Ładzie: Pracownicy są kompletnie pogubieni.

– „Polski Ład nie rozwiązuje żadnego problemu, jest tworem na użytek bardziej propagandowy” – ocenił w programie „Wstajesz i wiesz”, Wojciech Warski, znany przedsiębiorca.

Od początku 2022 roku weszły w życie zmiany w podatkach, zapowiadane przez PiS w ramach Polskiego Ładu. Ustawa ta, która ma 140 stron sprawia, że ludzie kompletnie się w tym wszystkim gubią.

– „Opanowanie tych wszystkich zjawisk, czy sytuacji, które Polski Ład rodzi w średniej wielkości firmie jaką prowadzę, to jest ból głowy. Co więcej, ten ból głowy nie prowadzi do niczego, co jest oceniane przez kogokolwiek – zarówno przez pracowników, przez księgowych i przeze mnie jako szefa firmy – w sposób pozytywny. Jest mi to cholernie przykro mówić, że Polski Ład okazuje się kolejnym polskim bublem, polskim chaosem” – skomentował Warski.

– „Nowe ustawy w tej materii byłyby jednym z większych dokonań jakich można byłoby dokonać w ramach reformy, natomiast ani nie zreformowano w ten sposób rynku pracy, który jest patologiczny, ani nie zreformowano – tak naprawdę – podatków” – ocenił Warski.

– „Nie chcę tak narzekać w sposób ogólny, ale mówiąc najkrócej – Polski Ład nie rozwiązuje żadnego problemu, jest tworem na użytek bardziej propagandowy i to jest smutne, że filozofia rządzenia w Polsce stała się filozofią podlizywania się wyborcom, a nie układania, ekonomicznie przynajmniej, kraju w jakiś sensowny sposób” – dodał.

Warski tłumaczy, że pracownicy są kompletnie pogubieni w tym cyrku:

– „Ja jako przedsiębiorca też jeszcze nie wiem na jakich zasadach będę się opodatkowywał, bo muszę to bardzo starannie, w różnych wariantach policzyć, bo różnice są kilkunasto-, kilkudziesięciotysięczne w samych podatkach” – mówi.

W styczniu część pracowników otrzymała już pensje, w których uwzględnione zostały reformy Polskiego Ładu. W wielu przypadkach, otrzymali oni pensje o nawet kilkaset złotych niższe niż poprzednio.

Rzecznik rządu Piotr Mueller podczas środowej konferencji prasowej przeprosił osoby, które otrzymały mniejsze wynagrodzenia za styczeń. Twierdził także, że w lutym powinni oni otrzymać wyrównanie. Czy tak będzie? Czas pokaże.

Niezaszczepieni obywatele muszą pozostać w domu. Inaczej trafią do więzienia.

Źródło:

Do 60% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie HF Clinic
Do 60% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie HF Clinic
60,00 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 60% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie HF Clinic

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz