Home Kategorie Życie Wejście w życie Polskiego Ładu doprowadziło do…”nieładu”. Chaos w podatkach.

Wejście w życie Polskiego Ładu doprowadziło do…”nieładu”. Chaos w podatkach.

Wejście w życie Polskiego Ładu doprowadziło do…”nieładu”. Chaos w podatkach.

Tysiące osób dostało po reformie niższe wynagrodzenia. Wkrótce kolejne obniżone przelewy. Cyrk w podatkach, wielkie zamieszanie i ludzie zastanawiający się o co do ch…chodzi. Oto Polski Ład.

Pierwsze efekty Polskiego Ładu nie zadowoliły pracowników. Zamiast zapowiadanej podwyżki wynagrodzeń, wielu z nich dostało znacznie niższe wypłaty na rękę niż chociażby w zeszłym miesiącu.

Skąd straty, skoro obywatele mieli zyskać?

Według Ministerstwa Finansów przyczyn może być kilka, m.in. niezłożenie u pracodawcy oświadczenia PIT-2 – w efekcie nie mógł on zastosować nowej wyższej kwoty wolnej od podatku. Standardowo, zwalmy winę na obywatela.

Resort finansów zapowiedział już wydanie rozporządzenia, które zmieni sposób obliczania zaliczek. Musi się śpieszyć, inaczej miliony osób stracą na Polskim Ładzie. Jak zwykle jednak, robimy problem i na szybko próbujemy go łatać.

Eksperci mocno krytykują nowy sposób naliczania podatków:

– „Niestety, odpowiedzialność za tłumaczenie tych zmian spadnie na pracodawców, bo do nich ruszą pracownicy, poszukując wyjaśnienia niższego wynagrodzenia netto” – tłumaczy Anna Misiak, doradca podatkowy, partner w MDDP. Najgorsze jest jednak to, że na ten moment, praktycznie nikt nie jest w stanie połapać się w zawiłościach Polskiego Ładu.

Szok! Powrót maseczek na świeżym powietrzu. To już pewne.

Źródło: RP.pl

Produkty Microsoft Office i Windows
Produkty Microsoft Office i Windows
89,90 zł
629,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Produkty Microsoft Office i Windows (od 89,90zł) z Softwerk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz