Home Kategorie Życie Masz psa zamiast dziecka? Papież ma dla ciebie złe wieści.
4.19K

Masz psa zamiast dziecka? Papież ma dla ciebie złe wieści.

Masz psa zamiast dziecka? Papież ma dla ciebie złe wieści.

– Niechęć do ojcostwa i macierzyństwa umniejsza nas, odbiera nam człowieczeństwo, a także destrukcyjnie wpływa na społeczeństwo – stwierdził Papież Franciszek.

Papież Franciszek w środę przemawiał w Watykanie. Nawiązał do tematu ojcostwa św. Józefa. Mówił m.in. o „epoce sieroctwa” i o „egoizmie”.

– „Nie wystarczy wydać dziecko na świat, by móc powiedzieć, że jesteśmy jego rodzicami. Nikt nie rodzi się ojcem, ale się nim staje. I nie staje się nim jedynie dlatego, że wydaje dziecko na świat, lecz dlatego, że podejmuje za nie odpowiedzialną troskę. Za każdym razem, gdy ktoś bierze odpowiedzialność za życie drugiego, w pewnym sensie sprawuje względem niego ojcostwo” – stwierdził.

– „Myślę szczególnie o tych wszystkich, którzy otwierają się na przyjęcie życia poprzez drogę adopcji. Józef pokazuje nam, że ten rodzaj więzi nie jest czymś drugorzędnym, nie jest środkiem awaryjnym. To jedna z najdoskonalszych form miłości oraz ojcostwa i macierzyństwa” – podkreśliła papież, jednocześnie wskazując na to, „ileż dzieci na świecie czeka na kogoś, kto się o nie zatroszczy”.

– „Iluż małżonków pragnie być ojcami i matkami, ale nie może tego uczynić z powodów biologicznych, albo – chociaż mają już dzieci – chcą dzielić się miłością rodzinną z tymi, którzy zostali jej pozbawieni” – kontynuował papież.

Macierzyństwo i ojcostwo to – zdaniem papieża – „pełnia życia człowieka”.

– „Dzisiaj z tym powszechnym sieroctwem wiąże się egoizm. Mówiłem niedawno o zimie demograficznej, o tym, że ludzie nie chcą mieć dzieci, albo tylko jedno. Ale wiele par, choć nie chce mieć dzieci, ma jednak po dwa psy i koty. Te zwierzęta zastępują dzieci. Może się to wydawać zabawne, ale taka jest rzeczywistość. Niechęć do ojcostwa i macierzyństwa umniejsza nas, odbiera nam człowieczeństwo, a także destrukcyjnie wpływa na społeczeństwo” – oznajmił.

– „Ktoś starszy zażartował przy mnie: „kto będzie teraz płacił podatki na moją emeryturę?” Można potraktować to jako żart, ale w sumie to prawda (…). Mężczyźnie i kobiecie, którzy dobrowolnie nie rozwijają w sobie ojcostwa i macierzyństwa, brakuje czegoś podstawowego, czegoś bardzo ważnego. Proszę się nad tym zastanowić” – apelował Papież Franciszek.

Andrzej Duda zakaził się koronawirusem mimo przyjęcia trzeciej dawki. Co to znaczy?

Źródło: PAP

Park trampolin: bilety
Park trampolin: bilety
16,99 zł
25,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Park trampolin: bilet dla 1 osoby za 16,99 zł i więcej opcji w Jump6 (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz