Home Kategorie Ludzie Tragedia w rodzinie Donalda Tuska. „To sprawa życia i śmierci”.

Tragedia w rodzinie Donalda Tuska. „To sprawa życia i śmierci”.

Tragedia w rodzinie Donalda Tuska. „To sprawa życia i śmierci”.

Kasia Tusk jakiś czas temu poinformowała, że jej młodsza córka trafiła do szpitala. 4-miesięczna wnuczka Donalda Tuska przeszła wcześniej zakażenie koronawirusem i mimo iż infekcja z początku zdawała się być niegroźna, z czasem pojawiły się powikłania.

Kasia Tusk pod koniec zeszłego roku przekazała, że jej młodsza córka trafiła do szpitala. Z początku nie ujawniała szczegółów, ale gdy stan dziecka ustabilizował się, wyjaśniła, że dziewczynka niedawno zakaziła się koronawirusem i jest w szpitalu przez powikłania.

– „Trafiłyśmy tutaj podobno w ostatniej chwili, chociaż jeszcze dzień wcześniej uspokajano mnie, że nic nie daje powodów do zmartwienia i po niedawnym zachorowaniu moich dzieci na koronawirusa mogę już odetchnąć spokojnie. Intuicja mamy to jednak najczulsze i najrzetelniejsze badanie diagnostyczne” – opowiadała Kasia.

U 4-miesięcznej dziewczynki gwałtownie rozwinęła się infekcja i wystąpiło ryzyko sepsy.

– ”Kwestia kilkunastu, a może nawet kilku godzin nim doszłoby do sepsy, bo parametry stanu zapalnego były już bardzo niepokojące i pogarszały się dosłownie z chwili na chwilę. Z małego i słabnącego ciałka trzeba było pobrać płyn mózgowo-rdzeniowy, aby wykluczyć zapalenie opon (w trybie pilnym więc o żadnym znieczuleniu nie było mowy) i zrobić całą serię mniej i bardziej inwazyjnych badań, na widok których chyba każdej mamie robi się słabo” – opowiadała internautom Kasia Tusk.

Rodzina martwi się o dziecko, Kasię i jej męża Stanisława Cudnego, którzy mocno przeżywają chorobę córki. Donald Tusk na swoim Instagramie zamieścił wzruszający post, w którym przekazał córce i wnuczce słowa wsparcia.

– „Chociaż widzieliśmy się tylko przez szpitalne okno, byliśmy w te Święta tak blisko siebie, jak to tylko możliwe. Przed nami jeszcze trudny czas, ale przetrzymamy to, Kasiu, razem i doczekamy weselszych dni. Pamiętajmy o wszystkich, którzy potrzebują dziś naszych ciepłych słów i wsparcia, o chorych i ich rodzinach. Nie tylko o swoich najbliższych. Bądźmy dobrzy dla siebie, współodczuwający i gotowi do pomocy” – napisał były premier.

Głos w sprawie zabrała też teściowa Kasi, Anna Lutomska-Cudny. Kobieta w rozmowie z Super Expressem przekazała dobre wieści. Zdrowie jej wnuczki poprawiło się na tyle, że za kilka dni będzie mogła wrócić do domu.

– „Pod koniec tygodnia powinien być wypis ze szpitala” – wyznała.

Przy okazji Anna Lutomska-Cudny podkreśliła, jak bardzo ważne jest, żebyśmy byli zaszczepieni przeciwko COVID-19.

– „Mam nadzieję, że jeśli będziemy się szczepić, to już niedługo pożegnamy się z tą zarazą. Apeluję, by wszyscy się szczepili, bo to kwestia życia i śmierci” – powiedziała teściowa Kasi Tusk.

Czy Kaczyński sam strzelił sobie w kolano? Niewiarygodne wyliczenia, eksperci nie mają wątpliwości.

Źródło: Super Express

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz