Home Kategorie Poruszające Sąd zwlekał z pomocą dla molestowanej 12-latki. Dziewczynka odebrała sobie życie.

Sąd zwlekał z pomocą dla molestowanej 12-latki. Dziewczynka odebrała sobie życie.

Sąd zwlekał z pomocą dla molestowanej 12-latki. Dziewczynka odebrała sobie życie.

Prokuratura będzie badać okoliczności śmierci 12-letniej Kingi z Małopolski. Tok FM informuje, że dziewczynka popełniła samobójstwo, a powodem miało być mieszkanie pod jednym dachem ze sprawcą molestowania seksualnego.

Nastolatka w czerwcu zeszłego roku zgłosiła nauczycielce, że jest ofiarą molestowania.

– „Znajomy rodziców miał ją sprowadzić w zarośla i tam się do niej dobierać. Wyrwała się i uciekła. Miała jednak tylko 12 lat” – podało radio Tok FM.

O tym, jak wyglądała sytuacja 12-latki dowiedziała się jej ciocia.

– „Ze słów Kingi wynikało, że była molestowana także w domu, choć do końca sama nie była tego świadoma” – wskazywała w rozmowie z TOK FM. Na początku stycznia rozgłośnia podała, że dziewczynka popełniła samobójstwo.

Okoliczności śmierci dziewczynki będzie badać Departament Postępowania Przygotowawczego PK.

Reportaż o nastolatce ukazał się we wrześniu ubiegłego roku.

– „12-letnia Kamila (imię celowo zmieniono – przyp. red.) opowiedziała o molestowaniu. O sprawie dowiedziały się władze szkoły, policja, prokuratura, sąd rodzinny, centrum pomocy rodzinie. Ale Kamila musiała wrócić do domu, pod jeden dach z osobą, którą oskarża. Do tego samego domu, gdzie gościem bywa mężczyzna, którego dziewczynka także wskazuje jako sprawcę” – napisano.

W piątek po południu o planach zbadania sprawy poinformowała Prokuratura Krajowa.

– „Na polecenie Zastępcy Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka opisywana w mediach sprawa okoliczności śmierci nastolatki zamieszkałej w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej zostanie zbadana w Departamencie Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej” – czytamy we wpisie opublikowanym na Twitterze.

Ciocia dziewczynki złożyła zawiadomienie na policji, a do sądu zgłosiła się z prośbą o zabezpieczenie dziecka. Był to jednak dopiero początek długiej procedury, która nie dobiegła końca do dzisiaj.

– „W połowie września – trzy miesiące od złożenia wniosku – zebrał się wreszcie sąd rodzinny. Nie zdecydował się jednak na zabezpieczenie dziewczynki w rodzinie zastępczej. Uznał, że nie ma takiej potrzeby. Zdecydował, że Kinga może czekać w domu na rozpoznanie drugiego wniosku o ustanowienie Małgorzaty Warzechy (cioci dziewczynki – przyp. red.) i jej męża rodziną zastępczą. Ostatnie posiedzenie sądu odbyło się 20 grudnia 2021 roku. Decyzja nie zapadła. Już wiadomo, że nie zapadnie” – podało Tok FM.

Szokujące zaniedbanie! Nie żyje pacjentka „podrzucona” do poznańskiego szpitala z innej lecznicy.

Źródło: PAP

Bilety do Ocean Parku
Bilety do Ocean Parku
67,99 zł
98,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Ocean Park we Władysławowie: 2 bilety od 47,99 zł i więcej opcji (do -42%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz