Home Kategorie Film Nagła śmierć znanego i cenionego aktora. „Niepowetowana strata”.

Nagła śmierć znanego i cenionego aktora. „Niepowetowana strata”.

Nagła śmierć znanego i cenionego aktora. „Niepowetowana strata”.

Nie żyje Przemysław Gąsiorowicz, aktor z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. O jego śmierci w sobotę poinformował dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki.

– „Z głębokim żalem zawiadamiamy o tragicznej śmierci naszego Przyjaciela, Aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Przemysława Gąsiorowicza. Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi Przemka. Człowiek nigdy nie jest gotowy na taki scenariusz… Potrzeba ciszy na scenie i w ludzkich sercach, dlatego dzisiaj i jutro dla Was nie zagramy…” – napisali na stronie internetowej teatru dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki i pracownicy placówki.

– „Dał się poznać więc nie tylko jako utalentowany aktor, ale także świetny pedagog i reżyser. Ale najważniejsze, że dał się poznać, jako ciepły człowiek, który każdego potrafił zarazić swoją pasją. Zaczynaliśmy odkrywać teatr właśnie dzięki Przemkowi, przy nim niektórzy z nas stawiali pierwsze kroki na scenie. Jest niepowetowaną stratą, że nigdy więcej nie będzie nam dane spotkać się z nim na warsztatach i stworzyć z nim kolejnego spektaklu. Spoczywaj w pokoju” – napisał z kolei Teatr Bez Maski, z którym Gąsiorowicz również współpracował.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, aktor zmarł w szpitalu w Lublinie, do którego trafił w wyniku sobotniego wypadku samochodowego na obwodnicy Lubartowa (woj. lubelskie).

Media donoszą też, że Gąsiorowicz zginął w drodze na pogrzeb swojego kolegi z teatru Witolda Kopcia. Aktor, grający również w popularnych serialach (m.in. „M jak Miłość”) zmarł w poniedziałek 3 stycznia. Jeszcze w środę Gąsiorowicz udostępnił informację o śmierci 62-latka.

Przemysław Gąsiorowicz od 2007 r. związany był zawodowo z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Był laureatem głównej nagrody w kategorii „Aktor” na III Festiwalu Teatrów Niewielkich 2007 za autorski monodram „Gombrotypy” według tekstów Witolda Gombrowicza.

Tragedia w rodzinie Donalda Tuska. „To sprawa życia i śmierci”.

Źródło: PAP, gazeta.pl

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
899,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny od 379 zł w TOMMA Diagnostyka Obrazowa – 25 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz