Home Kategorie Poruszające 14-latek znalazł martwego ojca w domu. Matka walczy z COVID-19 w szpitalu.

14-latek znalazł martwego ojca w domu. Matka walczy z COVID-19 w szpitalu.

14-latek znalazł martwego ojca w domu. Matka walczy z COVID-19 w szpitalu.

50-letnia kobieta walczy o życie w szpitalu. Jej martwego męża w domu odnalazł syn. To jedna z wielu rodzinnych tragedii niezaszczepionych pacjentów w lubelskich szpitalach.

Koronawirus w Polsce do tej pory spowodował ponad 4 mln zakażeń. W ostatnich tygodniach dzienne statystyki utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. Resort zdrowia podaje, że większość pacjentów w szpitalach to niezaszczepieni.

Dziennikwschodni.pl opisał historię jednej z rodzin. W czwartek do lubelskiego szpitala trafiła pacjentka ze Starachowic.

– „Pacjentka jest w stanie krytycznym, ma bardzo ciężki przebieg Covid-19, z całkowitą niewydolnością oddechową. Wcześniej w szpitalu w Starachowicach była podłączona do respiratora, ale nie przyniosło to rezultatów” – mówił prof. Mirosław Czuczwar, kierownik II Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie, cytowany przez lokalny serwis.

– „Terapia ECMO (metoda utleniania krwi i usuwania z niej dwutlenku węgla – przyp. red.) jest jej ostatnią szansą. Po zgłoszeniu ze szpitala, do Starachowic ze sprzętem pojechał mój zastępca dr hab. n.med. Michał Borys. Na miejscu pacjentka została podłączona do ECMO i przetransportowana do naszej kliniki” – przezkazał prof. Czuczwar.

Według lekarza pacjentka ma ok. 10 – 20% na przeżycie.

– „Wcześniej na COVID-19 zmarł jej mąż. On również się nie szczepił i nie zgodził się na leczenie w szpitalu. Zmarł w domu, znalazło go 14-letnie dziecko” – tłumaczył prof. Czuczwar.

Lekarz przekazał, że łóżka covidowe są bezprzerwy zajmowane przez kolejnych niezaszczepionych pacjentów, również w młodym wieku. Wśród nich 24-latka, która dwa tygodnie temu zakończyła ciążę cesarskim cięciem.

– „Nie była szczepiona, bo bała się, że zaszkodzi dziecku. To już standard na naszym oddziale jeśli chodzi o ciężarne pacjentki. Niestety zachorowała na Covid-19, jej stan jest bardzo ciężki. Z tego powodu konieczne było cesarskie cięcie. (…) Zaszkodziła więc nie tylko sobie, ale też właśnie dziecku, które mogło się urodzić w terminie, a tak urodziło się przedwcześnie i nie wiadomo jeszcze, jakie będzie miało obciążenia” – mówił prof. Czuczwar.

Szok! Powrót maseczek na świeżym powietrzu. To już pewne.

Źródło: dziennikwschodni.pl

eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
eKurs: Asystent(ka) w przedszkolu
69,00 zł
299,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent(ka) – pomoc nauczyciela przedszkola za 69 zł z Kursyzdalne.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz