Home Kategorie News Jednak nauka zdalna w styczniu? „Powrót może utrudnić dzieciom spokojne spędzenie ferii”.

Jednak nauka zdalna w styczniu? „Powrót może utrudnić dzieciom spokojne spędzenie ferii”.

Jednak nauka zdalna w styczniu? „Powrót może utrudnić dzieciom spokojne spędzenie ferii”.

Nauka zdalna po 9 stycznia powinna być przedłużona? Tak uważa burmistrz Czempina w Wielkopolsce. Apeluje do rodziców, aby nie wysyłali dzieci do szkół w ostatnim tygodniu przed feriami.

Decyzja rządu sprawia, że nauka zdalna kończy się 9 stycznia, a w poniedziałek uczniowie w całej Polsce mają wrócić do szkół. Z tym nie zgadza się burmistrz gminy Czempiń Konrad Malicki.

W apelu opublikowanym na stronie internetowej gminy Czempiń burmistrz Konrad Malicki zaznaczył, że na jego polecenie w szkołach podstawowych w Czempiniu i Głuchowie od poniedziałku do piątku 14 stycznia zajęcia dydaktyczne będą prowadzone równolegle w formie stacjonarnej i zdalnej.

– „Apeluję zatem do Państwa, rodziców naszych uczniów, o rozważenie możliwości pozostawienia dzieci w domach w okresie od dnia 10 do 14 stycznia 2022 roku i skorzystanie z nauczania on-line” – napisał burmistrz.

Samorządowiec powiedział, że z niepokojem patrzy na sytuację epidemiczną w Polsce. Podkreślił, że w szkołach, mimo reżimów sanitarnych, często dochodzi do zakażeń.

– „Przed przerwą świąteczną obserwowaliśmy liczne przypadki choroby wśród uczniów i nauczycieli, a co za tym idzie nakładanej kwarantanny na całe klasy, a nawet na wiele klas jednocześnie” – napisał Malicki.

– „Wszystko to utwierdza mnie w przekonaniu, że powrót wszystkich dzieci do nauki stacjonarnej na jeden tylko tydzień przed feriami (rozpoczynają się w Wielkopolsce już 15 stycznia) nie ma racjonalnego uzasadnienia, gdyż może przyczynić się do zwiększenia liczby zakażeń i utrudnić dzieciom spokojne spędzenie ferii.”

Wyjaśnił, że bez zgody władz krajowych nie ma możliwości wydłużyć okresu zdalnej nauki.

– „Dzieci powinny mieć jednak możliwość pozostania przez najbliższych klika dni w domach bez obawy o powstanie szkolnych zaległości. Dzięki temu również możliwa będzie ochrona ich zdrowia i życia przed chorobą w trakcie ferii, które powinny być dla nich czasem odpoczynku, zabawy i wyjazdów w reżimie, na który obecnie pozwalają obostrzenia sanitarne” – napisał Malicki.

Dodał, że o szczegółach prowadzonej w dwóch szkołach nauki w trybie zdalnym i stacjonarnym rodzice zostaną poinformowani za pośrednictwem dzienników elektronicznych.

Nie była zaszczepiona. Przeżyła prawdziwy koszmar.

Wieloetapowe oczyszczanie cery
Wieloetapowe oczyszczanie cery
59,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wieloetapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz od 59,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz