Home Kategorie News Uwaga! Wśród ofiar zamieszek są dzieci. Zginęło blisko 200 osób.

Uwaga! Wśród ofiar zamieszek są dzieci. Zginęło blisko 200 osób.

Uwaga! Wśród ofiar zamieszek są dzieci. Zginęło blisko 200 osób.

– „Podczas zamieszek w Kazachstanie zginęły 164 osoby” – przekazał kanał telewizyjny Chabar 24, który przytacza dane kazachskiego ministerstwa zdrowia. Nie to jest jednak najgorsze.

Wśród ofiar jest trójka dzieci. Liczba zatrzymanych sięgnęła prawie 6 tys. To jest smutne, że w sytuacji, kiedy walczą ze sobą dorośli, giną dzieci. Jak rząd mógł pozwolić na coś takiego?

W Kazachstanie od tygodnia trwają gwałtowne protesty. Początkowo były one skierowane przeciwko wzrostowi cen paliw, a potem przybrały charakter polityczny. Rząd szybko zareagował i wysłał do działania wojsko. Wtedy właśnie, rozpętało się piekło.

Według kazachskiego resortu zdrowia od początku zamieszek, które wybuchły 2 stycznia, zginęły 164 osoby, a tylko w samym mieście Ałmaty – 103. Wśród ofiar śmiertelnych jest trójka dzieci – dwaj chłopcy w wieku 11 i 15 lat oraz 4-letnia dziewczynka. Ponadto do szpitala trafiły 719 osoby, w tym 83 w stanie ciężkim.

Na terenie całego kraju obowiązuje stan wyjątkowy. Szef kazachskiego MSW Jerłan Turgumbajew na antenie kanału telewizyjnego Chabar 24 przekazał, że w wyniku demonstracji zatrzymano już 5969 osób. Rząd oczywiście stara się przedstawić działania wojskowe w pozytywnym świetle, jednak ludzie zarówno w Kazachstanie jak i na całym świecie, widzą co się dzieje.

Borys Szyc pochwalił się swoją córką. Tak teraz wygląda Sonia. Ma już 17 lat.

Źródło: RMF 24

 

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz