Home Kategorie Poruszające Wyłudzali mieszkania w Warszawie i truli właścicieli. W wyniku ich zbrodniczego procederu zmarło 6 osób.

Wyłudzali mieszkania w Warszawie i truli właścicieli. W wyniku ich zbrodniczego procederu zmarło 6 osób.

Wyłudzali mieszkania w Warszawie i truli właścicieli. W wyniku ich zbrodniczego procederu zmarło 6 osób.

Zarzuty sześciu zabójstw i usiłowania kolejnego usłyszał 43-letni Roman P. w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową Warszawa Praga. To co zrobił, szokuje.

Mężczyzna miał podstępem przejmować mieszkania starszych osób, a następnie truć ofiary alkoholem z izopropanolem. Poza nim zatrzymano również trzech innych członków tej bezwzględnej grupy przestępczej.

Z ustaleń prowadzonego od wielu miesięcy śledztwa wynikało, że podejrzani podstępem przejmują mieszkania pokrzywdzonych i pozbawiają ich życia, podając zatruty alkoholem, który często uśmiercał ofiary.

Oszuści wybierali na ofiary osoby schorowane, często uzależnione od alkoholu i z problemami finansowymi. Tworzyli oni iluzję przyjaźni. Pomagali tym ludziom, nosili im zakupy, a nawet oferowali alkohol.  W toku śledztwa ustalono, że dzięki takiej „opiece” zdobywali zaufanie ofiar, następnie nakłaniali do notarialnego oświadczenia, że mogą ich reprezentować, by pomóc uporać się np. z zadłużeniem. Dzięki temu, kładli oni łapy na mieszkaniach tych ludzi.

O tym, że zbrodni dokonuje Roman P., prokuratura i policja dowiedziały się od kobiety, która nie była związana ze zbrodniami. Znała ona jednak Roberta S. współpracownika, Romana P. który wszystko jej opowiedział.

Robert S. został zatrzymany w marcu ubiegłego roku. Złożył obszerne wyjaśnienia, bo „nie chciał być zamieszany w zabójstwa”. Jego zadaniem było weryfikowanie stanu majątkowego osób pokrzywdzonych.

Robert S. podał policji dane sześciu osób, które zmarły po wypiciu zatrutego alkoholu, oraz dane kilkunastu, wobec których podejmowane były próby oszustwa i otrucia. Przekazał też, że niektóre ofiary zmarły zbyt szybko, więc nie zdążyły podpisać niezbędnych dokumentów.

W wyniku działań śledczych udało się ocalić życie kolejnej ofiary grupy Romana P. Miała nią być emerytka z Warszawy. To właśnie u tej kobiety zabezpieczono półtoralitrową butelkę wody mineralnej w której znajdował się zatruty alkohol.

W grudniu 2021 r. policjanci z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji na polecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga zatrzymali czterech mężczyzn – braci Romana P. i Krzysztofa P., Wiesława A. oraz Pawła S. Dokonano również tymczasowego aresztowania Krzysztofa P., Romana P., i Pawła S.

Krzysztofowi P. prokuratura zarzuca usiłowanie dwóch zabójstw i oszustwa, Paweł S. podejrzany jest o zabójstwo seniorki z Pragi Południe, którego dokonał z Romanem P. 72-letni Wiesław A., który miał pomóc Romanowi P. w przejęciu dwóch nieruchomości w powiecie ostrowskim, również usłyszał zarzuty.

Borys Szyc pochwalił się swoją córką. Tak teraz wygląda Sonia. Ma już 17 lat.

Źródło: onet.pl

Rezonans magnetyczny
Rezonans magnetyczny
899,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Rezonans magnetyczny od 379 zł w TOMMA Diagnostyka Obrazowa – 25 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz