Home Kategorie News Pilne! Decyzja podjęta: Zaczniemy traktować COVID-19 jak grypę. Koniec z masowymi testami.
47.56K

Pilne! Decyzja podjęta: Zaczniemy traktować COVID-19 jak grypę. Koniec z masowymi testami.

Pilne! Decyzja podjęta: Zaczniemy traktować COVID-19 jak grypę. Koniec z masowymi testami.

Hiszpański dziennik „El Pais” pisze, że hiszpańskie władze od miesięcy pracują nad zmianą podejścia do epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Chcą traktować tą chorobę jak grypę.

Nowe podejście oznaczałoby, że hiszpańskie władze przestałyby raportować każde zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 i testować na COVID-19 każdą osobę u której pojawiłyby się symptomy zakażenia wirusem.

COVID-19 miałby być traktowany w Hiszpanii jak grypa – skalę jego transmisji szacowano by w oparciu o informacje zbierane przez reprezentatywną grupę lekarzy, ale działania byłyby marginalne. Po prostu traktowano by COVID-19 tak samo jak każdą inną chorobę wirusową.

Premier Pedro Sanchez, jak pisze Reuters, potwierdził te doniesienia, twierdząc, że decyzja ta jest mocno związana ze spadkiem śmiertelności jeżeli chodzi o COVID-19.

– „Istnieją warunki, aby stopniowo, ostrożnie, rozpocząć debatę na poziomie technicznym i europejskim, na temat tego, by oceniać ewolucję choroby za pomocą innych parametrów niż te stosowane obecnie” – przekazał Sanchez. Kto wie, może Hiszpania wyznaczy nowe podejście do tematyki COVID-19?

Borys Szyc pochwalił się swoją córką. Tak teraz wygląda Sonia. Ma już 17 lat.

Źródło: RP.pl

 

Jazda sportowym autem
Jazda sportowym autem
199,00 zł
249,00 zł
360 dni
do końca oferty!
Jazda sportowym autem po torze wyścigowym od 199 zł z Super-Cars.pl - wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz