Home Kategorie News Decyzja została podjęta! Alkohol tylko dla zaszczepionych.
24.52K

Decyzja została podjęta! Alkohol tylko dla zaszczepionych.

Decyzja została podjęta! Alkohol tylko dla zaszczepionych.

Detaliczne sklepy z alkoholem i nie tylko będą wymagać od kupujących okazania dowodu szczepienia w związku z rosnącą liczbą pozytywnych wyników testów na COVID-19.

Nowe rozporządzenie wejdzie w życie we wtorek 18 stycznia a dotyczyć będzie ono kanadyjskiej prowincji Quebec, gdzie rośnie liczba zakażonych COVID-19. Skąd jednak decyzja o zakazie sprzedaży alkoholu ludziom niezaszczepionym?

Liczba nowych zakażeń w Quebecu rośnie, i to pomimo faktu że region ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień na świecie. Szpitale powoli tracą swoją przepustowość, przez co robi się spory problem.

Minister zdrowia Quebecu Christian Dubé przekazał mediom, że klienci będą musieli okazać dowód szczepienia, aby wejść do prowadzonych przez rząd sklepów z alkoholem Société des alcools du Québec i sklepów z marihuaną Société québécoise du cannabis.

– „Mówię tylko, że jeśli nie chcesz się zaszczepić, zostań w domu” – powiedział Christian Dubé, dodając również, że w planie są kolejne obostrzenia.

SAQ (Société des alcools du Québec) jest zasadniczo jedynym dystrybutorem alkoholu w prowincji Quebec, posiadającym ponad 400 sklepów, a SQDC (Société québécoise du cannabis) jest jedynym legalnym sprzedawcą marihuany. Zapewne liczą, że w ten sposób zmuszą obywateli tego kraju do szczepień.

Pilne! Decyzja podjęta: Zaczniemy traktować COVID-19 jak grypę. Koniec z masowymi testami.

Źródło: faktykonopne.pl

Aqua Park Zakopane: termy
Aqua Park Zakopane: termy
39,99 zł
50,00 zł
345 dni
do końca oferty!
Termy: 2,5-godzinny bilet wstępu (od 39,99 zł) lub całodzienny bilet open (od 59,99 zł) do Aqua Parku Zakopane (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz