Home Kategorie News Szokujące dane! Eksperci przewidują 400 tysięcy zakażeń dziennie.
5.41K

Szokujące dane! Eksperci przewidują 400 tysięcy zakażeń dziennie.

Szokujące dane! Eksperci przewidują 400 tysięcy zakażeń dziennie.

– „W przyszłym tygodniu może być 400 tys. zakażeń dziennie” – taką prognozę przedstawił włoski fizyk Giorgio Sestili, który przeanalizował skalę wzrostu infekcji. Te dane szokują.

– „Zakażenia koronawirusem we Włoszech rosną w sposób lawinowy. W przyszłym tygodniu może to być około 400 tysięcy przypadków dziennie” – tłumaczył fizyk.

– „Jesteśmy w pełnej fazie wzrostu zakażeń, które podwajają się co około siedmiu dni. W zeszłym tygodniu przyrost ten wynosił 151 procent” – dodał.

Jego zdaniem na podstawie analizy przyrostu stwierdzanych przypadków ich liczba w drugim tygodniu stycznia może osiągnąć 400 tysięcy. Dodał jednak, że nie będziemy w stanie tego zauważyć, gdyż nasza zdolność testowania nie jest tak dobra.

W ostatnich dniach we Włoszech wykonuje się ponad milion testów dziennie. Według niego, żeby stwierdzić taką liczbę zakażeń, liczba tekstów musiałaby przekraczać 2 miliony.

– „Nie będziemy wiedzieli, ile jest przypadków, a obraz epidemii może być oparty wyłącznie na hospitalizacjach” – tłumaczy ekspert. Jaki wpływ będzie miała ta pandemia na nas? Na to pytanie nie znamy jeszcze odpowiedzi, niestety. Jedyny pozytyw to łagodny przebieg tych zakażeń.

Decyzja została podjęta! Alkohol tylko dla zaszczepionych.

Źródło: Polsatnews.pl

 

Fotokubek ze zdjęciem
Fotokubek ze zdjęciem
15,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Od 15,90 zł: fotokubek z Twoim zdjęciem, latte lub magiczny kubek zmieniający kolor na Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz