Home Kategorie News Rząd przedłużył obostrzenia. Jest nowe rozporządzenie.

Rząd przedłużył obostrzenia. Jest nowe rozporządzenie.

Rząd przedłużył obostrzenia. Jest nowe rozporządzenie.

Rząd podjął decyzję o przedłużeniu obostrzeń do 24 stycznia. Chodzi o zakaz lądowania w Polsce samolotów pasażerskich z 7 państw Afryki Południowej.

Poprzednie obostrzenia dotyczące zakazu lądowania samolotów przestały obowiązywać 10 stycznia. Nowe rozporządzenie obowiązujące od 11 stycznia przedłuża zakaz lotów do 24 stycznia. Wydłużenie ograniczeń wynika ze stanu epidemii w Polsce i zagrożenia rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, w szczególności wariantu Omikron z państw regionu Afryki Południowej.

Zgodnie z rozporządzeniem zakaz dotyczy: Eswatini, Lesotho, Botswany, Mozambiku, Namibii, RPA oraz Zimbabwe. Przepisy nie obejmują m.in. samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie premiera, za zgodą prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Zakaz nie obowiązuje statków powietrznych startujących z lotnisk na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczpospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowaniu tylko pasażerowie z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Absurdów covidowych w Polsce ciąg dalszy. Łódzkie lodowisko wymaga szczepień od…5-latków.

Źródło: PAP

Henna brwi i rzęs z regulacją
Henna brwi i rzęs z regulacją
12,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Henna brwi i rzęs z regulacją (12,99 zł) oraz manicure'em (24,99 zł) w Salonie Gracja w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz