Home Kategorie Poruszające Pedofil zwabiał dziewczynki do domu i molestował. Koszmar trwał latami.

Pedofil zwabiał dziewczynki do domu i molestował. Koszmar trwał latami.

Pedofil zwabiał dziewczynki do domu i molestował. Koszmar trwał latami.

9 dziewczynek miało być molestowane przez Leszka S. Sprawa wyszła na jaw w maju zeszłego roku, gdy jedna z pokrzywdzonych próbowała popełnić samobójstwo. Podejrzanemu grozi nawet 12 lat więzienia.

49-letni Leszek S. z powiatu krotoszyńskiego jest podejrzany o popełnienie dziewięciu przestępstw przeciwko wolności sfery seksualnej. Mężczyzna przyznał się do skrzywdzenia trzech dziewczynek. Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia.

Do przestępstw doszło w latach 2000 – 2014 w domu S. na terenie jednej z miejscowości powiatu krotoszyńskiego. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero w maju 2021 r., kiedy jedna z molestowanych wówczas dziewcząt – dzisiaj 17-latka – usiłowała popełnić samobójstwo.

W szpitalu o swoich problemach opowiedziała lekarce, która porozmawiała z rodzicami. Matka nastolatki od razu zawiadomiła policję. Podejrzany trafił do aresztu. Wiadomo, że jest żonaty i ma dzieci.

W trakcie postępowania ustalono, że mężczyzna był spokrewniony z niektórymi dziewczynkami, zapraszał je do siebie i kazał przyprowadzać koleżanki.

– „Zdarzenia miały miejsce w różnym okresie. Ofiarami miały paść dziewczynki w różnym wieku. Niektóre z nich dziś są już pełnoletnie. Wstępne ustalenia wskazują, że do czynów – które stały się podstawą podstawienia zarzutów panu S. – doszło w jego domu. Miał on być też znajomym rodzin części dziewczynek” – mówił nieoficjalnie w zeszłym roku „Głosowi Wielkopolskiemu” jeden z policjantów.

Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji „z uwagi na charakter postępowania oraz celem uniknięcia wtórnej wiktymizacji” – powiedział prokurator Kubiak. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Masowe zatrzymania ludzi wystawiających fałszywe certyfikaty COVID-19. Pośród zatrzymanych są żołnierze.

Źródło: PAP

Depilacja laserowa: 3 zabiegi
Depilacja laserowa: 3 zabiegi
159,99 zł
600,00 zł
4 dni
do końca oferty!
Depilacja laserowa: 3 zabiegi na wybrane partie ciała od 149,99 zł w Salonie Endorfina w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz