Home Kategorie Poruszające 19-latek zmarł na przystanku. Koledzy nie udzielili mu pomocy.

19-latek zmarł na przystanku. Koledzy nie udzielili mu pomocy.

19-latek zmarł na przystanku. Koledzy nie udzielili mu pomocy.

Dwóch mężczyzn przyznało się, że zostawili swojego kolegę na przystanku w Ostrowie Wielkopolskim. 19-latek zmarł. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o skazanie ich bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie uzgodnionych z nimi kar.

Zdarzenie miało miejsce 10 stycznia 2021 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Przechodzień zauważył leżącego na przystanku autobusowym przy ul. Gorzyckiej młodego, nieprzytomnego mężczyznę. 19-latek miał na sobie tylko spodnie i but na jednej nodze.

Przechodzień wezwał służby ratunkowe. Zwłoki zabezpieczono do sekcji. Ta wykazała, że 19-latek był pijany. W jego organizmie stwierdzono cztery promile alkoholu. Śledczy uważają, że to przyczyniło się do jego śmierci.

Policja ustaliła, kto przed śmiercią towarzyszył zmarłemu. Okazało się, że byli to jego 24- i 28-letni znajomi. Zatrzymani przyznali się, że zostawili 19-latka na przystanku.

– „Oskarżono ich o zaniechanie udzielenia pomocy pokrzywdzonemu w sytuacji, gdy pomogli jej udzielić bez narażenia siebie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia” – powiedział we wtorek PAP prokurator Marcin Kubiak.

Zdaniem prokuratury  mężczyźni mieli świadomość, że pokrzywdzony ze względu na stan upojenia znajduje się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia. Oskarżeni wybrali dobrowolne poddanie się karze bez przeprowadzenia rozprawy. To rok więzienia dla jednego, 10 miesięcy dla drugiego i nawiązki po 4 tys. zł dla pokrzywdzonych.

Tragiczny wypadek na torach. Pociąg potrącił 28-letniego mężczyznę.

Źródło: PAP

Wyszczuplanie i modelowanie ciała
Wyszczuplanie i modelowanie ciała
249,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wyszczuplanie i modelowanie sylwetki: od 249 zł za 12 zabiegów i więcej opcji w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz