Home Kategorie News Zmiany w obostrzeniach? Rząd planuje coś „bardziej rygorystycznego”. „To jest na stole”.
6.78K

Zmiany w obostrzeniach? Rząd planuje coś „bardziej rygorystycznego”. „To jest na stole”.

Zmiany w obostrzeniach? Rząd planuje coś „bardziej rygorystycznego”. „To jest na stole”.

Jeśli w Sejmie jest klincz, to nie dziwię się, że jest sprzeciw ze strony Rady Medycznej i ja się dołączam do tego sprzeciwu. Uważam, że powinna być ustawa, która w bardziej rygorystyczny sposób będzie pozwalała na egzekwowanie certyfikatów covidowych – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier był pytany podczas konferencji prasowej o to, czy jest jakkolwiek szantażowany przez antyszczepionkowców w rządzie.

– „Nie jestem przez nikogo w rządzie szantażowany, natomiast wiem o tym, że zjawisko sceptycyzmu wobec szczepionek jest społecznie bardzo szerokie w Polsce, szersze niż w Europie Zachodniej, a i tam widzimy ogromne protesty. Dlatego jeszcze dzisiaj odbędzie się dyskusja z częścią naszego środowiska, szerzej rozumianego. To będzie polityczna dyskusja, ale także medyczno-społeczna” – powiedział premier.

Morawiecki dopytywany o to, „co jest na stole” i co będzie omawiane w trakcie spotkania, odpowiedział, że „na stole nie ma propozycji obowiązkowych szczepień”.

– „Jest na stole propozycja ustawy, która w szerszy sposób pozwala stosować certyfikaty covidowe, czyli tzw. paszporty covidowe. To jest na stole i to będziemy jeszcze dzisiaj dyskutować przed rozpoczęciem Sejmu. Mam nadzieję na przekonanie argumentami również tych oponentów wewnątrz naszego obozu. Musimy mieć konsensus w tym zakresie i ta rzecz nie ulega wątpliwości” – podkreślił premier.

Morawiecki powiedział też, że jest bardzo wdzięczny wszystkim profesorom z Rady Medycznej „za bardzo wiele rad”.

– „Przez ostatni ponad rok usłyszałem bardzo wiele rad, wiele z nich zostało zastosowanych, zwłaszcza te wszystkie, które mogą być zastosowane ze względu na dynamikę polityczną, na dynamikę procesu politycznego” – powiedział.

– „Jeśli gdzieś w Sejmie jest klincz, to ja się nie dziwię, że jest głośny sprzeciw ze strony Rady Medycznej i ja się dołączam do tego sprzeciwu. […] Też uważam, że powinna być ustawa, która w bardziej rygorystyczny sposób będzie pozwalała na egzekwowanie certyfikatów covidowych – do tego potrzebujemy większości w parlamencie. Będziemy o taką większość zabiegać, jestem przekonany, że szanse na to jeszcze są” – podsumował.

Jest decyzja w sprawie sprawdzania szczepień w pracy. Posłowie zagłosowali.

Źródło: PAP

Piękny uśmiech
Piękny uśmiech
69,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Skaling, polerowanie, piaskowanie i więcej od 69,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz