Home Kategorie Życie „500 plus na pierwsze dziecko i 13. emerytura do likwidacji”. Radykalna propozycja walki z inflacją.
15.56K

„500 plus na pierwsze dziecko i 13. emerytura do likwidacji”. Radykalna propozycja walki z inflacją.

„500 plus na pierwsze dziecko i 13. emerytura do likwidacji”. Radykalna propozycja walki z inflacją.

Tak wysoka inflacja nie była spodziewana nawet w najgorszych scenariuszach. Z tego powodu powstała tarcza antyinflacyjna w już dwóch odsłonach, która ma zmniejszyć prędkość wzrostu cen o 1 punkt procentowy i może uratować nas przed inflacją na poziomie 10%.

Obniżenie akcyzy i stawek VAT tarczą antyinflacyjną to za mało, abyśmy powstrzymali dalszy wzrost cen. Jak przewidują eksperci, szczyt inflacji ma przypaść na połowę 2022 roku. Aby faktycznie walczyć z wzrostem cen, należy zmienić politykę socjalną i okroić programy pomocowe. Tak przynajmniej twierdzi Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Pomóc może rezygnacja z nowości wprowadzanych przez Polski Ład oraz likwidacja 500 plus na pierwsze dziecko, a także likwidacja 13. emerytury.

Jeśli inflacja ma zostać poskromiona, trzeba skończyć z takim rozdawnictwem – przekonywał Kaźmierczak. Szef ZPP wskazał, że trzeba poważnie zrewidować założenia polityki socjalnej.

– „Już się wycofano z 14. emerytury, należy się wycofać z 13. emerytury, należy się wycofać z 500 plus na pierwsze dziecko, a na drugie zostawić. To jest dobra okazja do tego, żeby te programy socjalne, na które nas nie stać, wycofać. Ja od jednego z polityków PiS słyszałem, że 500 plus na pierwsze dziecko to jest innowacyjna forma wprowadzenia podatku z jednoczesnym wprowadzeniem bykowego bez nazywania tego bykowym.”

Zmiany w obostrzeniach? Rząd planuje coś „bardziej rygorystycznego”. „To jest na stole”.

Źródło: Business Insider

Białka Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i wellness
Białka Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i wellness
509,00 zł
680,00 zł
19 dni
do końca oferty!
Białka Tatrzańska: 1-7 nocy dla 2 lub 3 osób z wyżywieniem HB, wellness i więcej w Hotelu Toporów Premium

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz