Home Kategorie Zdrowie Wprowadzają podatek dla niezaszczepionych. Miarka się przebrała.
4.37K

Wprowadzają podatek dla niezaszczepionych. Miarka się przebrała.

Wprowadzają podatek dla niezaszczepionych. Miarka się przebrała.

Władze kanadyjskiej prowincji Quebec zapowiadają wprowadzenie specjalnego podatku, który ma objąć osoby niezaszczepione nieposiadające przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

Władze Quebecu chcą wprowadzić specjalny podatek dla niezaszczepionych na COVID-19, u których nie występują do tego przeciwwskazania medyczne.

Jak pokazują badania, osoby niezaszczepione o wiele częściej umierają z powodu zakażenia koronawirusem i dodatkowo obciążają system ochrony zdrowia, co generuje koszta. Bardziej zaraźliwy wariant Omikron może skłaniać kolejne państwa i prowincje do wporwadzania kolejnych rozwiązań.

– „Szczepionka to klucz do walki z wirusem. Dlatego chcemy, by osoby, które odmawiają szczepienia z powodów niemedycznych, dołożyły się do systemu ochrony zdrowia” – przekazał we wtorek François Legault, premier kanadyjskiej prowincji Quebec.

Obecnie trwają pracę nad szczegółowymi założeniami nowego podatku. Jak podaje portal BizBlog, ma on być dotkliwy. Premier Quebecu zdradził, że niezaszczepieni zapłacą co najmniej 100 dolarów kanadyjskich, czyli ok. 317 zł. Z opłaty zwolnione mają być osoby, które udokumentowały, że z przyczyn medycznych nie mogą być zaszczepione.

Rząd zdecydował się na tak drastyczne kroki, bo w Quebecu zaledwie 10% populacji jest niezaszczepiona, ale przy tym odpowiada za połowę zajętych miejsc na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

– „Należy wprowadzić mechanizmy prawne, które w pewien sposób przymuszają do szczepienia ludzi, którzy nie chcą się szczepić lub nie mają takiej możliwości – powiedział w środę prof. Andrzej Horban, szef Rady Medycznej przy premierze. Ludzie, zaszczepcie się, bo inaczej będziemy umierali” – dodał.

Zmiany w obostrzeniach? Rząd planuje coś „bardziej rygorystycznego”. „To jest na stole”.

Catering dla nawet 15 osób
Catering dla nawet 15 osób
129,99 zł
258,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Catering dla 6 osób za 129,99 zł i więcej opcji z firmą gastronomiczną PAŁACOWA DOLINA Monika Piasecka w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz