Home Kategorie Życie Możesz zyskać nawet 1500 zł. Mało kto wie o tej uldze podatkowej.
6.04K

Możesz zyskać nawet 1500 zł. Mało kto wie o tej uldze podatkowej.

Możesz zyskać nawet 1500 zł. Mało kto wie o tej uldze podatkowej.

Polski Ład obowiązuje od początku tego roku. Zmiany wywołane przez rewolucję podatkową wywołały niemałe zamieszanie. Nic więc dziwnego, że wielu osobom mogła umknąć wieść o nowej uldze.

Polski Ład wprowadza ulgę podatkową dla osób, które samotnie wychowują dzieci. Łączy się ona też z wcześniej wprowadzoną ulgą na wychowanie dzieci. Dzięki temu można w sumie otrzymać aż 2600 zł w rocznym rozliczeniu podatkowym.

– „Nowa ulga sumuje się z dotychczasową ulgą na dzieci – dla wszystkich rodziców, co oznacza że samotni od dochodów powyżej 30 tys. zł zapłacą podatek pomniejszony o ponad 2600 zł (1500+1100)” – przekazała we wpisie na Twitterze Barbara Socha.

Jak podaje money.pl, zmiana związana jest z podwyżką kwoty wolnej od podatku. Wcześniej podatek dla osoby samotnie wychowującej dziecko był naliczany jako dwukrotność podatku od połowy dochodów.

Polski Ład dla osób samotnie wychowujących dzieci wprowadza dodatkową ulgę od podatku w wysokości 1500 zł. Zwrócić trzeba uwagę, że nadal istnieje ulga na dziecko w wysokości 1100 zł. W związku z tym łącznie osoba samotna zyska 2600 zł w rozliczeniu.

„500 plus na pierwsze dziecko i 13. emerytura do likwidacji”. Radykalna propozycja walki z inflacją.

Źródło: money.pl

Masaż klasyczny lub relaksacyjny
Masaż klasyczny lub relaksacyjny
59,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany 60-minutowy masaż od 49,99 zł w gabinecie Alice's Institute Kosmetologia w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz