Home Kategorie Życie Fatalne wieści dla Polaków. Mowa o pogrzebach. Zacznie się jeszcze w tym roku.
19.03K

Fatalne wieści dla Polaków. Mowa o pogrzebach. Zacznie się jeszcze w tym roku.

Fatalne wieści dla Polaków. Mowa o pogrzebach. Zacznie się jeszcze w tym roku.

Usługi pogrzebowe będą droższe i to nawet o 30%. Wszystko przez inflację, wyższe opłaty za gaz, prąd i drewno. Efekt jest taki, że koszt pogrzebu może wynieść w 2022 nawet 5,5 tys. zł.

Pomimo coraz wyższych kosztów pochówku, zasiłek pogrzebowy nie będzie podniesiony w najbliższym czasie. Obecnie wynosi on 4 tys. zł.

Mimo iż branża pogrzebowa nie może narzekać na popyt, sporym problemem stały się koszty działalności. W efekcie koszty pogrzebu są coraz wyższe. Robert Czyżak, prezes Izby Branży Pogrzebowej, ostrzega przed kolejnymi wzrostami.

– „Otrzymałem rachunek za energię za kilka miesięcy na kwotę 51 tysięcy złotych. Dla mnie, osoby posiadającej panele fotowoltaiczne, to wzrost o 300 proc.” – zdradził Czyżak w rozmowie z Onetem.

Wzrosły też ceny gazu, które zwiększają koszty kremacji. Dodatkowo bardzo drogie jest drewno, z którego produkuje się trumny.

– „Z inflacją mamy do czynienia na każdej płaszczyźnie prowadzonej działalności gospodarczej” – ocenił prezes Izby Branży Pogrzebowej.

Czyżak twierdzi, że firmy starają się zmieścić w kwocie zasiłku, ale „jest coraz trudniej”. Realne koszty pogrzebu wahają się między 5 a 7 tys. zł, zależnie od regionu. W mniejszych miastach da się zamknąć w kwocie 4 tys., ale w miastach większych jest to niemal niemożliwe.

– „Zakładając, że ceny naszych usług wzrosną o 30 procent, to średni koszt usług pogrzebowych może w tym roku wynieść około 5,5 tysiąca złotych” – ocenił prezes Izby Branży Pogrzebowej.

„500 plus na pierwsze dziecko i 13. emerytura do likwidacji”. Radykalna propozycja walki z inflacją.

Źródło: Onet

Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny
Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny
275,00 zł
550,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny w firmie BeautyLab Studio Urody

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz