Home Kategorie Poruszające Nie żyje znany polski artysta. Zmarł kilka godzin przed planowaną operacją.

Nie żyje znany polski artysta. Zmarł kilka godzin przed planowaną operacją.

Nie żyje znany polski artysta. Zmarł kilka godzin przed planowaną operacją.

Karol Jerzy Nowakowski, znany szerzej jako Pjus, zmarł w środę. W marcu skończyłby 40 lat. Był znany jako raper, któremu operacyjnie przywrócono słuch.

Karol Jerzy Nowakowski urodził się 31 marca 1982 roku we Wrocławiu. Od początku lat 90-tych mieszkał w Warszawie. W 2002 roku rozpoczął karierę muzyczną. Razem z Ten Typ Mesem i Łukaszem Stasiakiem stworzył zespół 2cztery7.

W 2004 roku zdiagnozowano u niego rzadką chorobę, neurofibromatozę typu 2. Nerwy słuchowe artysty objęły zmiany nowotworowe. Dzięki akcji charytatywnej udało się zebrać środki na kilka operacji obejmujących usunięcie guzów nerwów słuchowych i guza kręgosłupa. Przez zabiegi raper stracił słuch całkowicie, który udało się przywrócić w 80% dzięki dwóm implantom pniowym. Po zakończeniu leczenia wydał płytę „Life After Deaf”, czyli „Życie Po Byciu Głuchym”.

W 2017 r. wydał kolejny album „Słowowtóry”. Jego teksty wykonywali na płycie inni raperzy, ponieważ nawrót choroby nowotworowej osłabił jego głos. W 2021 r. Pjus spędził w szpitalu kilka miesięcy. W środę miał przejść kolejną operację, ale zmarł kilka godzin wcześniej.

Tragedia na komisariacie. Nie żyje policjant.

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Masaż ciała z konsultacją i więcej od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz