Home Kategorie Zdrowie Sylwester TVP wywołał lawinę zakażeń w Zakopanem? Lekarz zabrał głos.

Sylwester TVP wywołał lawinę zakażeń w Zakopanem? Lekarz zabrał głos.

Sylwester TVP wywołał lawinę zakażeń w Zakopanem? Lekarz zabrał głos.

Po Sylwestrze TVP w powiecie tatrzańskim nastąpił gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. Lekarz skomentował możliwą zależność w rozmowie z Wirtualną Polską.

Podczas Sylwestra Marzeń w Zakopanem bawiło się ponad 40 tys. osób. W sylwestrowy weekend w mieście pojawiło się ok. 100 tys. przyjezdnych. Już w grudniu słychać było głosy ekspertów, którzy przestrzegali przed organizacją tak dużej imprezy w trakcie pandemii.

W Nowym Roku zanotowano olbrzymi wzrost zakażeń koronawirusem w powiecie tatrzańskim. W dniu 10 stycznia wyniósł on aż 159 procent.

Czy Sylwester TVP przyczynił się do takiego wyniku? Na to pytanie odpowiedział doktor Jerzy Toczek, koordynator do spraw szczepień przeciw COVID-19 w powiecie tatrzańskim oraz lekarz jednego z zakopiańskich szpitali w rozmowie z Wirtualną Polską.

– „Należało się tego spodziewać. Przyjechało do nas mnóstwo ludzi i doszło do całkowitego rozluźnienia w kwestii ochrony przed wirusem.”

Na złą sytuację złożyło się wiele czynników. Zakopane rok w rok w okolicach Świąt i Sylwestra przyciąga ogromne ilości turystów, a niski odsetek zaszczepionych w powiecie z pewnością nie wpłynął dobrze na statystyki.

Wprowadzają podatek dla niezaszczepionych. Miarka się przebrała.

Źródło: WP

eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
99,00 zł
200,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent osoby niepełnosprawnej z MEN i dyplomem za 99 zł z Centrum Rozwoju Personalnego (zamiast 200 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz