Home Kategorie Ludzie Anna Lewandowska poleca… lewatywę z czosnku. Ekspertka: „Mam wątpliwości, czy to bezpieczne”.

Anna Lewandowska poleca… lewatywę z czosnku. Ekspertka: „Mam wątpliwości, czy to bezpieczne”.

Anna Lewandowska poleca… lewatywę z czosnku. Ekspertka: „Mam wątpliwości, czy to bezpieczne”.

Anna Lewandowska wywołała spore poruszenie, gdy poleciła swoim fanom lewatywę z czosnku jako metodę na walkę z owsikami.

Anna Lewandowska jest wzorem dla wielu kobiet. Nie wszystkie rekomendacje żony kapitana reprezentacji Polski spotykają się jednak z pozytywnym przyjęciem. Tak było, gdy Lewandowska opowiadała o leczniczych właściwościach smalcu, który ma pomagać przy przeziębieniu. Wytknięto jej wtedy, że promuje metody, które mają więcej wspólnego z wierzeniami ludowymi, niż medycyną. Teraz Ania znowu wywołała kontrowersje, gdy zarekomendowała lewatywę z czosnku, jako sposób walki z owsikami.

Na blogu prowadzonym przez Lewandowską „Health By Ann” można przeczytać przepis na miksturę z czosnku, która podawana w formie lewatywy ma pomóc m.in. na owsiki.

– „Dwa, trzy ząbki czosnku utrzeć lub zmiksować z jedną szklanką letniej wody, wprowadzić powoli do odbytnicy i utrzymać przez kilka minut. Powtórzyć zabieg od dwóch do czterech razy. Sposób jest bardzo skuteczny i może być zalecany także małym dzieciom. Dorośli mogą stosować w zapaleniu odbytnicy” – czytamy.

Metoda „Lewej” nie tylko rozbawiła część internautów, ale także wzbudziła kontrowersje. Pojawiły się głosy, że to kolejny pomysł niepoparty wiedzą medyczną. Być może jest ona skuteczna, ale może okazać się niebezpieczna, co potwierdziła rozmówczyni „Faktu”.

– „Mam wątpliwości, czy to bezpieczne. Medycyna akademicka stosuje inne metody leczenia owsików, aczkolwiek słyszałam od naturoterapeutów, że taka metoda istnieje i jest skuteczna. Nie neguję jej, może rzeczywiście działa, nie wiem. Natomiast mam wątpliwości, czy jest bezpieczna, zwłaszcza u małych dzieci czy osób starszych. Nie wiemy, czy w odbytnicy nie ma stanu zapalnego, lewatywa z czosnku podrażni śluzówkę jelita i nie będzie to wówczas bezpieczne. Byłabym ostrożna” – oceniła specjalistka medycyny rodzinnej, dr Iwona Jakubowska.

Przyjaciel Krzysztofa Krawczyka odkrywa karty. Ze wzruszenia odbiera mowę.

Źródło: Fakt

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz