Home Kategorie Poruszające Szpital odmówił przyjęcia kobiety w ciąży. Straciła dziecko [WIDEO]

Szpital odmówił przyjęcia kobiety w ciąży. Straciła dziecko [WIDEO]

Do wstrząsających scen doszło w mieście Xian w Chinach. Tamtejszy szpital odmówił przyjęcia kobiety w 8 miesiącu ciąży przez nieaktualny test na COVID-19. Kobieta straciła dziecko.

Opublikowane w internecie przerażające zdjęcia i nagranie przedstawiające kobietę siedzącą przed szpitalem na plastikowym krześle, w kałuży krwi wywołały falę oburzenia na sposób egzekwowania surowych obostrzeń pandemicznych w 13-milionowym mieście Xian.

Jak podają media, kobieta w 8. miesiącu ciąży nie została przyjęta do szpitala, bo przedstawiony przez nią ujemny wynik testu na COVID-19 był starszy niż 48 godzin. Lokalne władze ogłosiły, że w związku z tą tragedią ukarano kilku urzędników, a wysokiej rangi przedstawiciele służby zdrowia przepraszali za incydent. Poinformowano też o wstrzymaniu pracy szpitala na 3 miesiące, aby poprawić jego działanie.

Szpitalowi, który odmówił przyjęcia kobiety w ciąży, kazano zawiesić w obowiązkach menedżera generalnego i zwolnić z pracy część personelu, a druga placówka musi pożegnać się z prezesem, zawiesić wiceszefa i zwolnić główną pielęgniarkę jednego z oddziałów.

Bartłomiej Sienkiewicz był pijany w Sejmie? Dziwne zachowanie posła [WIDEO]

Źródło: PAP

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz