Home Kategorie Ludzie Zatrzymano znanego polskiego dziennikarza. Jest oskarżony o gwałt.

Zatrzymano znanego polskiego dziennikarza. Jest oskarżony o gwałt.

Zatrzymano znanego polskiego dziennikarza. Jest oskarżony o gwałt.

Mariusz Z. został w czwartek zatrzymany przez policję. Były redaktor naczelny Super Expressu i Przekroju usłyszał m.in. zarzut gwałtu.

Doniesienia o zatrzymaniu Mariusza Z. pojawiły się w czwartek wieczorem. Jak przekazał dziennikarz śledczy Piotr Krysiak, Mariusz Z. nie przyznaje się do winy.

– „Dzisiejszą noc dziennikarz spędzi w policyjnej izbie zatrzymań. Jutro rano sąd rozpatrzy wniosek prokuratury o zastosowanie aresztu tymczasowego. Dziennikarzowi grozi 12 lat więzienia” – napisał w czwartek Krysiak.

Z. został zatrzymany w czwartek nad ranem w hotelu znajomego, a następnie przetransportowano go do prokuratury w Warszawie. Późnym popołudniem usłyszał zarzut gwałtu. Onet potwierdził te doniesienia w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Mariusz Z. do 1981 r. pracował jako dziennikarz warszawskiej „Kultury”. W 1982 roku wyjechał do USA, gdzie piastował funkcję jednego z głównych komentatorów dziennika „The Detroit Free Press”.

W latach 1998-2000 współprowadził dwutygodnik „Komputer Świat”. W 2003 r. został redaktorem naczelnym dziennika „Super Express”.

Był prezenterem publicystycznych programów w „Superstacji” i „Polsat News 2”. Jest także autorem książek, m.in. „Vademecum dziennikarstwa” oraz „Odetchnij jeszcze raz” cykl:  Elementy zbrodni (Tom 3).

Szymon Hołownia po raz drugi został ojcem. Ujawnił płeć i imię dziecka.

Źródło: Onet

Stomatologia
Stomatologia
24,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Fluoryzacja, skaling, przegląd jamy ustnej i więcej od 24,99 zł w Gabinecie Stomatologicznym Adama Popko

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz