Home Kategorie Zdrowie Złe wieści w sprawie Omikrona. „To do nas dojdzie w najbliższych tygodniach”.
10.26K

Złe wieści w sprawie Omikrona. „To do nas dojdzie w najbliższych tygodniach”.

Złe wieści w sprawie Omikrona. „To do nas dojdzie w najbliższych tygodniach”.

Fala zakażeń związana z wariantem Omikron wywoła jeszcze większy wzrost zachorowań u dzieci niż w poprzednich falach – twierdzi kierownik Katedry oraz Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych USK we Wrocławiu prof. Leszek Szenborn.

Fala zakażeń wywołana przez wariant Delta wywołała dwukrotnie więcej zachorowań u dzieci, niż obserwowano to przy poprzednich falach. Sznborn twierdzi, że fala związana z Omikronem spowoduje jeszcze większy wzrost infekcji u najmłodszych.

– „To wiedza oparta na doświadczeniach krajów takich jak USA, Kanada, Francja czy Wielka Brytania. To do nas dojdzie w najbliższych tygodniach” – mówił kierownik Katedry oraz Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych USK we Wrocławiu.

Lekarz apeluje do rodziców przewlekle chorych dzieci, aby zaszczepili się.

– „To jest podstawowa sprawa. Te dzieci zakażają się najczęściej od osób dorosłych” – mówił. Naukowiec zwrócił się także do kobiet w ciąży.

– „Wiele kobiet ciężarnych, które trafią do szpitala zakażą się Omikronem. One same może nie będą ciężko chore na COVID-19, ale mogą narazić swoje dzieci. Kobiety w każdym okresie ciąży mogą zaszczepić się przeciwko COVID-19; te szczepienia są zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów. Szczepienia są bezpieczne i dają ochronę nie tylko matce, ale również wyposażają noworodka w przeciwciała” – mówił profesor.

Prof. Szenborn mówiąc o szczepieniach dzieci podkreślił, że szczepionki chronią również przed PIMS, czyli wieloukładowym zespołem zapalnym, który u dzieci jest ciężkim powikłaniem po zakażeniu koronawirusem.

Omikron? „Czeka nas tsunami”. Ekspert tłumaczy, jak się zabezpieczyć.

Źródło: PAP

Lifting bez skalpela
Lifting bez skalpela
179,99 zł
500,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Lifting bez skalpela: fotoodmładzanie i termolifting Infraterm E-Light od 179,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz