Home Kategorie Poruszające Potworna zbrodnia. 23-letnia nauczycielka zamordowana w biały dzień na oczach świadków.

Potworna zbrodnia. 23-letnia nauczycielka zamordowana w biały dzień na oczach świadków.

Potworna zbrodnia. 23-letnia nauczycielka zamordowana w biały dzień na oczach świadków.

Policja w Irlandii bada okoliczności śmierci 23-letniej Ashling Murphy. Skrzypaczka i nauczycielka muzyki została brutalnie zamordowana nad kanałem w Tullamore, gdzie poszła pobiegać.

Ashling Murphy została zamordowana w środę w okolicy Grand Canal w mieście Tullamore w Irlandii. 23-latka poszła tam pobiegać. Podejrzany o zabójstwo jest 40-letni mężczyzna.

Cytowany przez portal internetowy stacji BBC oficer miejscowej policji Supt Eamonn Curley poinformował, że kobieta została znaleziona przy kanale i miała na ciele liczne obrażenia. Natychmiast wezwano pogotowie, ale udzielona jej pomoc medyczna nie wystarczyła, by ją uratować.

Curley dodał też, że dopiero sekcja zwłok pozwoli dokładniej określić okoliczności śmierci nauczycielki. Policja twierdzi, że do ataku doszło w biały dzień i na oczach świadków. Wstępne ustalenia świadczą o tym, że ofiara i napastnik nie znali się.

Murphy była utalentowaną skrzypaczką, członkinią National Folk Orchestra of Ireland, z którą występowała m.in. podczas wizyty papieża Franciszka w Irlandii w 2018 roku. Jednocześnie pracowała jako nauczycielka muzyki w Durrow National School, gdzie uczyła dzieli w wieku 6-7 lat.

Dyrektor placówki James Hogan powiedział w rozmowie z BBC, że społeczność szkolna jest „przygnębiona i zdruzgotana”.

– „To była fantastyczna, piękna i wyjątkowa osoba” – opisał ją jej dotychczasowy przełożony, nazywając też „świecącym światłem” i „inspiracją”.

– „Moje myśli są z rodziną młodej kobiety zabitej w tej szokującej zbrodni, z jej przyjaciółmi i jej otoczeniem” – napisała z kolei na Twitterze irlandzka minister sprawiedliwości Helen McEntee.

Polityk wyraziła nadzieję, że służby „wyjaśnią tę potworną zbrodnię”, a „sprawiedliwości stanie się zadość”.

Uczennica złamała rękę. Zamiast wezwać pogotowie, nauczycielka zrobiła jej okład… z mrożonej ryby [WIDEO]

Źródło: BBC

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
Oferta zakończona!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty od 7,90 zł z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz