Home Kategorie Zdrowie To nie koniec niedorzecznych decyzji. Podatek dla niezaszczepionych!

To nie koniec niedorzecznych decyzji. Podatek dla niezaszczepionych!

To nie koniec niedorzecznych decyzji. Podatek dla niezaszczepionych!

Jak zapewne pamiętacie, kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w Kanadzie planuje się podjęcie decyzji o zakazie sprzedaży alkoholu dla niezaszczepionych. To jednak nie wszystko. Będzie gorzej.

Kanadyjski premier Francois Legualt postanowił podjąć niekonwencjonalne kroki w walce z pandemią. W Quebecu zostanie wprowadzony specjalny podatek, który będą musiały płacić tylko osoby niezaszczepione.

Jak mówi Legualt w Quebec, 10% ludności to osoby, które pozostają niezaszczepione. Jak sam twierdzi, nie może pozwolić na to, żeby 10% społeczeństwa, miało negatywny wpływ na funkcjonowanie pozostałych 90%. Stąd właśnie, takie ostre decyzje.

Podatek, jaki będą musieli zapłacić osoby, przeciwne szczepieniu nie jest jeszcze znany, natomiast polityk zapowiedział już, że od przyszłego wtorku wejdą w życie specjalne regulacje. To regulacje, o którym wspominaliśmy w jednym z artykułów dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu.

Z ostatniego komunikatu rządu Quebecu w ciągu doby przybyło aż 8710 przypadków zarażenia koronawirusem. Jest ona drugą co do wielkości prowincją w Kanadzie, dlatego rząd bardzo obawia się o szybkie rozprzestrzenianie się wirusa.  Stąd właśnie takie dziwaczne decyzje rządu. Jednak, mamy szczere wątpliwości co do tego, czy przyniosą one skutek.

Pilne! Decyzja podjęta: Zaczniemy traktować COVID-19 jak grypę. Koniec z masowymi testami.

Źródło: RMF24

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 25 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz