Home Kategorie Ludzie Znany polski wokalista nie żyje.

Znany polski wokalista nie żyje.

Znany polski wokalista nie żyje.

Zmarł były wokalista zespołu VOX Andrzej Kozioł. Informację potwierdził w czwartek mediom menadżer artysty Bogdan Zep. Muzyk miał 73 lata.

Andrzej Kozioł urodził się w 1949 r. w Zamościu. Zapewne znacie go z zespołu VOX, który był bardzo popularny w Polsce, zwłaszcza w latach 80 XX wieku. To naprawdę przykre, że zmarł.

– „Zanim jednak panowie pojawili się na estradzie przez kilka miesięcy starannie przygotowywali się do swojego debiutu. Przesłuchiwali setki utworów zespołów i solistów, którzy stanowili dla nich inspiracje. W salach prób Telewizji Polskiej, pod okiem wybitnych specjalistów tamtego okresu, ćwiczyli elementy ruchu scenicznego i układali kompletną choreografię do poszczególnych utworów” – napisano na oficjalnej stronie zespołu.

– „tańca młodych członków zespołu uczyła ich Zofia Rudnicka, zaś stepowania nieznany jeszcze wówczas Janusz Józefowicz. Pobierali również lekcje języka angielskiego m.in. u prof. Zbigniewa Bubienia czy Jerzego Siemasza. Najwspanialsi polscy projektanci mody, tacy jak Jerzy Antkowiak, Grażyna Hase, Barbara Hoff czy Bernard Hanaoka, przygotowywali dla nich wyjątkowe i oryginalne kostiumy” – napisano.

Formacja po raz pierwszy przed publicznością wystąpiła w 1979 r. na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu prezentując utwór „Dwa życia, dwa nieba”. Od tego czasu byli kochani przez polskich fanów.

Pilne! Decyzja podjęta: Zaczniemy traktować COVID-19 jak grypę. Koniec z masowymi testami.

Źródło: polsatnews.com

Masaż klasyczny lub relaksacyjny
Masaż klasyczny lub relaksacyjny
49,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Dzień Kobiet: Masaż klasyczny lub relaksacyjny od 49,99 zł w gabinecie Czas Relaksu w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz