Home Kategorie Zdrowie Analitycy nie pozostawiają nam żadnych złudzeń. Ceny wzrosną zanim spadnie VAT.

Analitycy nie pozostawiają nam żadnych złudzeń. Ceny wzrosną zanim spadnie VAT.

Analitycy nie pozostawiają nam żadnych złudzeń. Ceny wzrosną zanim spadnie VAT.

– „Zanim ceny na stacjach benzynowych spadną w związku z obniżką VAT na paliwa od 1 lutego, pójdą jeszcze w górę” – twierdzą analitycy. Jest źle i będzie jeszcze gorzej.

Jak twierdzi Biuro Maklerskie Reflex, oczywistym jest to, że obniżenie stawki VAT na paliwa z 23 do 8 proc. przełoży się automatycznie na obniżkę cen paliw na stacjach. Co to oznacza w praktyce?

– „To, że zapłacimy niższy podatek nie oznacza, że ceny pozostaną stabilne na poziomie 5 zł za litr” – twierdzi BM Reflex.

– „Zanim jednak ceny na stacjach spadną, możemy odnotować ich wzrost ze względu na drożejącą ropę naftową, która już przekłada się na ceny na krajowym rynku hurtowym. Dalszy wzrost hurtowych cen może wymusić konieczność podwyżek na stacjach jeszcze do końca stycznia, zwłaszcza cen oleju napędowego” – dodaje Reflex.

– „Paliwa w hurcie od początku roku systematycznie drożeją” – przypomina z kolei portal e-petrol.pl.

Jak twierdzi e-petrol.pl w przyszłym tygodniu średnia cena benzyny 95 będzie w przedziale 5,69-5,80 zł za litr, oleju napędowego 5,78-5,90 zł za litr, a autogazu – 3,07-3,15 zł za litr.

Niestety sytuacja na rynku paliwowym nie jest różowa. Nie tylko w Polsce, można zauważyć ogromny wzrost cen benzyny. Oczywiście, rządy poszczególnych krajów, próbują walczyć z tym zjawiskiem na wszelkie możliwe sposoby, jak do tej pory jednak działania te są mało skuteczne.

Pilne! Decyzja podjęta: Zaczniemy traktować COVID-19 jak grypę. Koniec z masowymi testami.

Źródło: RMF24

Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z MEN
79,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Pracownik administracyjno-biurowy z podstawami kadr i płac z zaświadcz. MEN za 79 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz