Home Kategorie Życie Eksperci biją na alarm. Inflacja wypchnie Polaków do szarej strefy.

Eksperci biją na alarm. Inflacja wypchnie Polaków do szarej strefy.

Eksperci biją na alarm. Inflacja wypchnie Polaków do szarej strefy.

Wysoka inflacja wiąże się z drożejącymi produktami i usługami. Co to oznacza w praktyce? To, że Polacy przerzucą się do szarej strefy. Trudno im się dziwić w sytuacji, która ma obecnie miejsce.

Inną sprawą jest kwestia żywności. W 2022 roku ceny wzrosną jeszcze bardziej, a to oznacza, że Polacy tym bardziej będą szukać tańszych zamienników. Nie zawsze legalnych.

– „Kto będzie miał własne możliwości wytwórcze, może preferować sprzedaż nierejestrowaną. Możliwe też, że część osób borykających się z problemami finansowymi zajmie się kłusownictwem. Ponadto, z powodu zaburzonego łańcucha dostaw może dochodzić do okłamywania organów skarbowych co do rzeczywistego stanu wolumenu produkcji” – twierdzi Adam Wudarczyk, ekspert z UN GCNP.

Problem szarej strefy napędziła w Polsce też pandemia, która wygoniła do niej pracowników zamkniętych branż. Przedsiębiorcy, zwłaszcza w gastronomii, musieli jakoś walczyć o przetrwanie. Stąd decyzja o przejściu do szarej strefy.

Fiskus w ostatnich miesiącach wziął się mocno za walkę z tym zjawiskiem. Państwo przygotowało kilka strategii do przeciwdziałania szarej strefie. Rzecz w tym, że taka walka niewiele pomoże jeżeli inflacja zmusi ludzi do łamania prawa.

Pilne! Decyzja podjęta: Zaczniemy traktować COVID-19 jak grypę. Koniec z masowymi testami.

Źródło: money.pl

Pakiet stomatologiczny
Pakiet stomatologiczny
99,99 zł
180 dni
do końca oferty!
Przegląd, skaling, polerowanie z fluoryzacją za 99,99 zł w Gabinecie Higieny Stomatologicznej w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz