Home Kategorie Życie „Polski Ład” w praktyce. Jedyne co mogą robić firmy, to minimalizować straty.

„Polski Ład” w praktyce. Jedyne co mogą robić firmy, to minimalizować straty.

„Polski Ład” w praktyce. Jedyne co mogą robić firmy, to minimalizować straty.

Po rewolucji podatkowej fiskalne koszty prowadzenia własnego biznesu radykalnie wzrosły. Wielu przedsiębiorców na ten moment po prostu walczy o przetrwanie.

Wzrost kosztów wynika przede wszystkim z likwidacji odliczania części składki zdrowotnej od podatku, ale też z faktu, że będzie nią obciążony każdy przychód z biznesu. A to oznacza, że 9-proc. składkę przedsiębiorca musi odprowadzić nie tylko od tego, co zarobił, ale też np. od ceny sprzedanego auta czy nieruchomości, stanowiącej majątek firmy. Musimy także pamiętać o podwyżce składek społecznych. Innymi słowy jest bardzo źle.

– „Drastycznej podwyżki danin może uniknąć przedsiębiorca, który wybierze rozliczenie według skali podatkowej, pod warunkiem, że przez cały 2022 r. osiągnie dochód w przedziale od 68 412 zł do 133 692 zł, czyli od 5701 zł do 11 141 zł miesięcznie. W takim przypadku może bowiem korzystać z ulgi dla klasy średniej” – mówi Natalia Wytrykowska z KPMG.

Na ten moment przedsiębiorcy nie zastanawiają się nad tym jak rozwijać biznes.  Na ten moment myślą raczej o tym, ile stracą na Polskim Ładzie.

Wybór formy opodatkowania biznesu warto oprzeć na analizie, jak zmiana przepisów wpływa na zarobek netto przedsiębiorcy w porównaniu z ubiegłym rokiem. Nie zmienia to jednak faktu, że skutki Polskiego Ładu dla wielu przedsiębiorców będą tragiczne. Niestety, odbije się to na nas i na cenach produktów i usług.

Pilne! Decyzja podjęta: Zaczniemy traktować COVID-19 jak grypę. Koniec z masowymi testami.

Źródło: RP.pl

eKurs: Opiekun osób starszych
eKurs: Opiekun osób starszych
49,00 zł
209,00 zł
58 dni
do końca oferty!
Kurs online: Opiekun osób starszych z zaświadczeniem MEN za 49 zł z Online Edukacja (zamiast 209 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz