Home Kategorie Ludzie Szokujące stwierdzenie profesora Guta: część testów antygenowych nie wykryje wariantu SARS-CoV-2.

Szokujące stwierdzenie profesora Guta: część testów antygenowych nie wykryje wariantu SARS-CoV-2.

Szokujące stwierdzenie profesora Guta: część testów antygenowych nie wykryje wariantu SARS-CoV-2.

– „Część testów antygenowych nie wykryje wariantu SARS-CoV-2 o nazwie omikron”  – powiedział w rozmowie wirusolog prof. Włodzimierz Gut. To szokujące wyznanie.

– „Wszystko zależy od tego, jakich monoklonalnych przeciwciał użyto w danym teście antygenowym. Jeżeli użyjemy niewłaściwego przeciwciała, to nie wykryjemy wirusa” – tłumaczy prof. Gut.

– „W zasadzie na rynku są wszystkie testy, które zostały zakupione. Te, które kupiło państwo, można jeszcze kontrolować i po prostu daną serię wycofać. Te kupione przez sieci handlowe czy prywatne punkty testowania są w zasadzie poza większą kontrolą” – dodał, tłumacząc, że ich ilość jest problemem.

– „Raczej ich nie wyrzuci. Dlatego część wyników może być niemiarodajna. Byłoby na to rozwiązanie, czyli wykonanie dwóch różnych testów. Jeżeli wiemy, że jeden wykrywa dany wariant, w drugi nie, to mamy prostym sposobem bardzo dobrą metodę sekwencjonowania. Nie stuprocentową, ale dającą duże prawdopodobieństwo wykrycia danego wariantu SARS-CoV-2. Do tego testy antygenowe później wykrywają zakażenia niż testy molekularne, a także ich czułość jest sporo niższa. No i mogą się także zdarzyć wyniki fałszywie dodatnie testu antygenowego” – dodał profesor.

Profesor Gut odniósł się również do wariantu Omikron:

– „W zasadzie chodzi tylko o jedną rzecz: liczbę zgonów, czyli koszt, jaki ponosi dane społeczeństwo. W wielu krajach Europy zachodniej zaszczepiło się więcej osób niż u nas i – jak widzimy – notowane są duże liczby zakażeń, a hospitalizacji i zgonów wcale nie ma aż tak dużo. Jest tak, jak mówiłem od początku. Szczepienia nie chronią przed zakażeniem, ale przed ciężkich przebiegiem. Oczywiście nie każdego i nie zawsze. Części osób nie pomoże i 10 dawek szczepionki, bo ich układ odpornościowy nie działa poprawnie” – dodał.

To już się dzieje! Duże firmy zwalniają niezaszczepionych pracowników. Potwierdzone informacje.

Źródło: Polsatnews.com

Zabiegi kosmetyczne w firmie Health&Beauty
Zabiegi kosmetyczne w firmie Health&Beauty
99,00 zł
150,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 34% zniżki na: Zabiegi kosmetyczne w firmie Health&Beauty

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz