Home Kategorie Życie Rodzice z dodatkową opłatą. Zamiast ulgi, trzeba będzie zapłacić kilkanaście tysięcy złotych.
6.16K

Rodzice z dodatkową opłatą. Zamiast ulgi, trzeba będzie zapłacić kilkanaście tysięcy złotych.

Rodzice z dodatkową opłatą. Zamiast ulgi, trzeba będzie zapłacić kilkanaście tysięcy złotych.

Rzeczpospolita alarmuje. Do zwrotu rodzice będą mieli nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Polski Ład miał być wsparciem dla Polaków w dobie gospodarczego kryzysu. Tymczasem przedsiębiorcy obawiają się, że liczna podwyżki dobiją ich firmy. PSL zgłosił pomysły, które miałyby być ratunkiem dla przedsiębiorców. Chcą zablokować reformę podatkową Polskiego Ładu, zwolnić przedsiębiorców z obowiązku płacenia składek ZUS i odroczyć rozliczenie tarczy PFR.

Czujność zachować powinni jednak nie tylko przedsiębiorcy, ale też rodziny. Wcześniej eksperci ostrzegali, że ulga dla samotnych rodziców może być mniej korzystna, bo na Polskim Ładzie stracą bogatsi. Teraz mówi się o pułapce na rodziny 4+.

„Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że rodziny 4+, zamiast zyskać na nowej uldze, mogą dopłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych podatku. Stanie się tak, gdy jedno z dorosłych dzieci zarobi w ciągu roku niewiele ponad 3 tys. zł.

– „Jeśli istnieje ryzyko utraty ulgi, lepiej poczekać z jej rozliczeniem do zeznania rocznego. W przeciwnym razie podatek niezapłacony w trakcie roku trzeba będzie zwrócić po jego zakończeniu.”

W artykule czytamy, że Polski Ład wprowadza kilka nowych ulg, które pozwolą znacznie zaoszczędzić na PIT. Będą one korzystne m.in. dla rodzin z czwórką dzieci, którzy mogą zarabiać bez podatku nawet do 231 tys. zł roczni. Resort Finansów wyliczył, że z tej ulgi skorzystać może 110 tys. rodziców. To oznacza dla nich zysk nawet 335 mln zł.

Sytuacja się jednak komplikuje, gdy w rodzinie jest dorosłe dziecko, które będzie chciało sobie dorobić. Przekroczenie kwoty 3089 zł w skali roku sprawi, że rodzice mogą stracić prawo do ulgi, a to może doprowadzić do konieczności zwrotu przez nich nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Piękny gest Donalda Tuska i wymowny komentarz jego córki.

Źródło: Rzeczpospolita

Do 50% zniżki na karboksyterapię
Do 50% zniżki na karboksyterapię
74,00 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 50% zniżki na karboksyterapię w salonie Kosmetologia Estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz