Home Kategorie Poruszające Tragiczny finał długich poszukiwań. Odnaleziono ciało 32-latka.

Tragiczny finał długich poszukiwań. Odnaleziono ciało 32-latka.

Tragiczny finał długich poszukiwań. Odnaleziono ciało 32-latka.

Zwłoki 32-letniego mężczyzny odnaleziono w niedzielę w jeziorze Szeląg Wielki. Jego zaginięcie zgłoszono przed tygodniem, po tym, jak wypłynął kajakiem na ryby.

Po zgłoszonym 9 stycznia zaginięciu 32-letniego mieszkańca gminy Elbląg początkowo prowadzono na tym jeziorze akcję ratowniczą z udziałem straży pożarnej, a potem poszukiwania, przy których wykorzystywano m.in. policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną.

Od czterech dni działania poszukiwawcze – na prośbę dziewczyny zaginionego – prowadziła Grupa Specjalna Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej. Szef grupy Maciej Rokus przekazał PAP, że ciało młodego człowieka odnaleziono w niedzielę w odległości 100 m od brzegu, na głębokości około 20 m.

Jak zaznaczył, działania utrudniała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim duże głębokości i zmienna batymetria jeziora.

– „Ciało znajdowało się prawie na pionowej ścianie” – wyjaśnił Rokus.

Na miejsce odnalezienia zwłok wezwano policję i prokuratora.

– „Ciało zostało zidentyfikowane przez rodzinę” – poinformował PAP st. asp Michał Przybyłek z ostródzkiej policji.

Jak ustaliła policja, 32-letni mężczyzna w minioną niedzielę rano popłynął kajakiem na ryby w okolice Zwierzewa. Początkowo bliscy mieli z nim kontakt telefoniczny, po południu jednak kontakt się urwał. Wtedy też powiadomiono służby ratownicze.

Rodzice osierocili 12-letniego chłopca. Nie byli zaszczepieni.

Źródło: PAP

Aqua Park Zakopane: termy
Aqua Park Zakopane: termy
39,99 zł
50,00 zł
268 dni
do końca oferty!
Termy: 2,5-godzinny bilet wstępu (od 39,99 zł) lub całodzienny bilet open (od 59,99 zł) do Aqua Parku Zakopane (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz