Home Kategorie Zdrowie Przerażający scenariusz piątej fali COVID-19. Aż tyle zakażeń będzie według nowych prognoz.
4.56K

Przerażający scenariusz piątej fali COVID-19. Aż tyle zakażeń będzie według nowych prognoz.

Przerażający scenariusz piątej fali COVID-19. Aż tyle zakażeń będzie według nowych prognoz.

Adam Niedzielski na konferencji prasowej w poniedziałek pokazał prognozy dotyczące rozwoju pandemii w najbliższych tygodniach. Wynika z nich, że szczyt kolejnej fali przypadnie na koniec stycznia, połowę lutego lub początek marca.

Minister zdrowia zapowiedział, że we wtorek liczba zakażeń koronawirusem przekroczy 20 tysięcy.

– „Piąta fala jest już faktem. Musimy spodziewać się wzrostów – stwierdził, przedstawiającym jednocześnie wyliczenia resortu na najbliższe tygodnie. Wynika z nich, że szczyt zakażeń na tę chwilę przewidywany jest na połowę lutego. To ok. 60 tysięcy zakażeń dziennie” – przekazał.

To jednak nie wszystko, bo minister zaprezentował też prognozy interdyscyplinarnego ośrodka badawczego MOCOS z Wrocławia.

– „Prognoza z 5 stycznia zakłada, że już pod koniec miesiąca będziemy mieli do czynienia z blisko z 120 tysiącami zakażeń, również dziennie” – oznajmił.

– „Z kolei ośrodek ICM, z którym od dawna współpracujemy, przedstawił dwa warianty prognoz. To od 100 do 140 tysięcy i w zależności od wariantu pojawi się w połowie lutego lub na samym początku marca.”

– „Te liczby są bardzo wysokie i oznaczają, że ryzyko obciążenia systemu zdrowia i narażenia go na niewydolność identyfikujemy jako bardzo duże” – przyznał, dodając, że jeśli chodzi o liczbę tzw. łóżek covidowych polski system zdrowotny „nie ma takiego komfortu, jak w przypadku czwartej fali”.

Rodzice osierocili 12-letniego chłopca. Nie byli zaszczepieni.

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
39,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz