Home Kategorie News Gorąco wokół resortu zdrowia. Adam Niedzielski poda się do dymisji?
4.64K

Gorąco wokół resortu zdrowia. Adam Niedzielski poda się do dymisji?

Gorąco wokół resortu zdrowia. Adam Niedzielski poda się do dymisji?

Pojawia się coraz więcej doniesień sugerujących, że minister zdrowia Adam Niedzielski rozważa dymisję. Miałoby to mieć związek z tzw. ustawą posła Hoca. Rzecznik resortu skomentował sytuację.

– „Adam Niedzielski nie rozważa dymisji” – zapewnił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, odnosząc się do wcześniejszych doniesień medialnych o tym, że szef MZ swoją obecność w rządzie uzależnia od przyszłości tzw. ustawy posła Hoca.

– „Właśnie wychodzę od ministra Niedzielskiego i nie rozważaliśmy żadnej dymisji, minister Niedzielski nie rozważa dymisji” – mówił na wtorkowym briefingu prasowym Andrusiewicz.

Dodał też, że Niedzielski podczas weekendowych rozmów z Mateuszem Morawieckim i Jarosławem Kaczyńskim został zapewniony, że „ta ustawa będzie teraz priorytetem”.

– „Jeżeli będzie priorytetem to znaczy, że będzie procedowana bardzo szybko.(…) Minister wyraził się jasno i kategorycznie – ta ustawa jest dla nas, jako Ministerstwa Zdrowia, kluczem do zarządzania V falą epidemii, kluczem, bez którego tą epidemią będzie trudno zarządzać” – powiedział.

Rzecznik MZ powiedział, że „jest zapewnienie, że ustawa będzie procedowana”.

– „Przyjmujemy to za dobrą monetę i czekamy na najbliższe posiedzenie Sejmu. (…) Na tę chwilę najważniejsze, by ten projekt wszedł w życie, żeby został uchwalony jak najszybciej przez Sejm, a potem przez Senat, a potem podpisany przez prezydenta” – dodał Andrusiewicz.

Przerażający scenariusz piątej fali COVID-19. Aż tyle zakażeń będzie według nowych prognoz.

Źródło: PAP

Oczyszczanie skóry
Oczyszczanie skóry
59,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy za 59,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska (do -62%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz