Home Kategorie Życie Czeka nas paraliż w szkołach? Minister edukacji: 50 tys. nauczycieli może nie przyjść do pracy.
6.85K

Czeka nas paraliż w szkołach? Minister edukacji: 50 tys. nauczycieli może nie przyjść do pracy.

Czeka nas paraliż w szkołach? Minister edukacji: 50 tys. nauczycieli może nie przyjść do pracy.

Przemysław Czarnek udzielił wywiadu Onetowi, w którym poruszył temat m.in. obowiązku szczepień nauczycieli.

Czarnek w wywiadzie z Onetem powiedział, że nawet 50 tys. nauczycieli mogłoby nie przyjść do szkół po 1 marca, gdyby w życie wszedł obowiązek szczepień na COVID-19 dla wybranych grup zawodowych. Minister zdrowia chce, aby obejmowały one przedstawicieli zawodów medycznych, wojsko i inne służby, w tym nauczycieli.

Czarnek w wywiadzie dla Onetu podkreślił, że nauczyciele i tak w dużej części się już zaszczepili.

– „Według obecnych szacunków nawet ok. 85 proc. nauczycieli jest zaszczepionych. Chcemy zatem zwalczać koronawirusa czy pokazać naszą determinację w jakiejś innej sprawie? Są grupy społeczne, które są zaszczepione na poziomie dużo niższym, np. 40 proc., a mają taki sam albo nawet większy kontakt ze społeczeństwem. Skupmy się na innych grupach, a nie tych, u których poziom zaszczepienia jest niezwykle wysoki” – apelował.

Kolejnym zastrzeżeniem ministra są problemy kadrowe, które mogłyby pojawić się po wprowadzeniu obowiązkowych szczepień. Minister twierdzi, że obowiązek szczepień wiąże się z “bardzo poważnym niebezpieczeństwem organizacyjnym”. Czarnek szacuje, że po 1 marca do szkół mogłoby nie przyjść nawet około 40-50 tys. nauczycieli.

– „Kto zapewni mi kadry w szkołach, które będą uczyć nasze dzieci do czerwca? To pytanie ciągle pozostaje bez odpowiedzi” – stwierdził szef MEiN.

Czarnek odniósł się też do krytycznych wypowiedzi pod jego adresem ze strony ministra zdrowia.

– „Ostatnie nieporozumienia słowne puszczam w niepamięć, ponieważ są wynikiem stresujących okoliczności, jakie nam wszystkim towarzyszą, a zwłaszcza ministrowi Niedzielskiemu, który jest na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Wyjaśniliśmy to sobie bardzo szybko” – powiedział minister edukacji i nauki. Czarnek dodał, że dobrze się rozumie i lubi z Adamem Niedzielskim.

Alarm przed zagrożeniem terrorystycznym w Polsce. Premier podjął decyzję.

Źródło: Onet

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
139,99 zł
300,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Japoński masaż twarzy, szyi i dekoltu Kobido od 139,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa (do -56%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz