Home Kategorie News UWAGA! Ogromna zmiana w obostrzeniach. Dotyczy kwarantanny.

UWAGA! Ogromna zmiana w obostrzeniach. Dotyczy kwarantanny.

UWAGA! Ogromna zmiana w obostrzeniach. Dotyczy kwarantanny.

Liczba osób przebywających na kwarantannie w Polsce cały czas rośnie. 24 stycznia było to już 819 tys., czyli o ponad 500 tys. więcej, niż przed tygodniem.

Od 25 stycznia 2022 kwarantanna będzie trwać 7 dni, a nie 10, jak wcześniej. To ma zapewnić szybszy powrót do pracy i szkół, dać oszczędności w gospodarce oraz przede wszystkim ulżyć zwykłym obywatelom.

W jakich sytuacjach zostanie nałożona 7-dniowa kwarantanna? Trafią na nią ci, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną, ale nie mają objawów oraz ci, którzy otrzymali skierowanie na test od lekarza.

Czy skrócona będzie też izolacja? Nie. Kwarantanną obejmuje się osoby zdrowe, które były narażone na zakażenie. Izolacja przeznaczona jest dla chorych z pozytywnym wynikiem testu.

Co się stanie, jeśli zachorujemy w trakcie kwarantanny? Na czas wizyty u lekarza oraz pobrania wymazu kwarantanna zostanie zawieszona. Jeśli test da wynik pozytywny, kwarantanna zmieni się w izolację. Dla chorujących bezobjawowo trwa 10 dni. Dla osób z objawami choroby izolacja kończy się najwcześniej po 10 dniach i po 24 godzinach bez gorączki.

Czy od 7-dniowej kwarantanny po kontakcie z chorym można uciec po zrobieniu testu? Nie. Jeśli kwarantanna została nałożona przez kontakt z zakażonym, negatywny wynik testu nie zwalnia z jej odbywania. Jeśli jednak trafiliśmy na kwarantannę poprzez skierowanie na test od lekarza, ujemny wynik sprawi, że nie musimy przebywać na kwarantannie. W tej sytuacji warto jednak zastosować wszelkie środki ostrożności i higieny.

Co, gdy choruje domownik i na nas również zostaje nałożona kwarantanna? Jeśli mieszkamy z osobą zakażoną i jesteśmy zaszczepieni, po wykonaniu testu i jego negatywnym wyniku jesteśmy automatycznie zwalniani z kwarantanny. Warunkiem jest jednak pojawienie się wyniku testu w systemie EWP. Nasz test musi być też wykonany po teście potwierdzającym zakażenie domownika.

Osoba niezaszczepiona, na którą kwarantanna została nałożona ze względu na zamieszkiwanie z osobą, która otrzymała pozytywny wynik testu, nie może zostać zwolniona z odbywania kwarantanny, nawet mając negatywny wynik wymazu.

Minister zdrowia zdecydował. Ważna zmiana dla Polek i Polaków w konkretnym wieku.

Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
Kurs online: Konsultant ślubny z MEN
69,00 zł
249,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: konsultant ślubny – organizator wesel i przyjęć ślubnych z zaświadcz. MEN za 69 zł w P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz