Home Kategorie Życie Zadzwonił do ciebie ten numer? Możesz mieć poważne kłopoty, nawet jeśli nie odbierzesz!
7.73K

Zadzwonił do ciebie ten numer? Możesz mieć poważne kłopoty, nawet jeśli nie odbierzesz!

Zadzwonił do ciebie ten numer? Możesz mieć poważne kłopoty, nawet jeśli nie odbierzesz!

ZUS wydał ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod infolinię. Dzwonią do klientów i proszą o podanie danych. ZUS przypomina, że ich pracownicy nie kontaktują się w sprawie zmiany numerów telefonów.

ZUS przekazał, że docierają do nich sygnały o wykorzystywaniu metody tzw. spoofingu. Polega ona na tym, że oszuści podszywają się pod numer infolinii ZUS lub nazwę kontaktu. Mimo iż wyświetla nam się w telefonie numer danej instytucji, tak naprawdę dzwoni ktoś inny. Dzięki temu złodzieje mogą podawać się za przedstawicieli urzędów, instytucji, banków czy służb.

– „W ostatnich dniach otrzymujemy od klientów zgłoszenia z informacją, że otrzymali połączenia z numeru infolinii ZUS 22 560 16 00 (wyświetlany na telefonie klienta), gdzie osoba łamaną polszczyzną zapytała, czy klient potwierdza zmianę numeru telefonu do konta PUE oraz czy w imieniu ZUS ma poinformować banki o zmianie numeru telefonu” – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Przedstawiciel ZUS podkreśla, że pracownicy Zakładu nie dzwonią do klientów w sprawie zmiany numerów telefonów do konta na PUE ZUS lub zmiany numerów w bankach.

– „Zgodnie z naszymi standardami w sytuacji, kiedy jest konieczność kontaktu pracownika ZUS z klientem, nasi konsultanci przedstawiają się, podając swoje imię i nazwisko oraz przekazują informację merytoryczną, zazwyczaj związaną z pytaniem klienta” – wskazał Żebrowski.

Dodał też, że połączenia te mogą dotyczyć również wezwania na kontrolę w sprawie zwolnienia lekarskiego lub konkretną sprawą klienta.

– „Nie zmieniamy tą drogą numeru telefonu służącego do uwierzytelnienia klienta w systemie” – dodał.

Rzecznik ZUS zaapelował też , aby nie udostępniać nikomu swoich danych do logowania na PUE ZUS.

Nie ma dzieci, nie będzie emerytury? Rząd chce wprowadzić wypłaty zależne od liczby dzieci.

Japoński masaż Kobido
Japoński masaż Kobido
129,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Japoński masaż Kobido z demakijażem twarzy, serum i kremem za 129,99 zł w Body Secret & SPA w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz