Home Kategorie News Koniec nauki zdalnej. Minister edukacji podał datę.
13.48K

Koniec nauki zdalnej. Minister edukacji podał datę.

Koniec nauki zdalnej. Minister edukacji podał datę.

Najpóźniej 28 lutego wszyscy wracają do nauki stacjonarnej, która trwać ma do końca roku. Taką informację przekazał minister edukacji Przemysław Czarnek.

Nauka zdalna została wprowadzona 27 stycznia w klasach 5 – 8 oraz w szkołach ponadpodstawowych. Taki stan ma trwać do końca lutego, czyli do momentu zakończenia ferii zimowych we wszystkich województwach. Przepis dotyczy uczniów z tych regionów, które akurat w danym momencie nie będą miały ferii.

Czy z końcem miesiąca czeka nas powrót do szkół? Minister edukacji, który we wtorek udzielił wywiadu Polskiemu Radiu 24, twierdził, że tak, gdyż strategia resortu edukacji opiera się właśnie na nauce stacjonarnej w szkołach.

– „Teraz, z uwagi na tę liczbę zakażeń, która jest coraz większa i ona będzie jeszcze większa w tym tygodniu, wykorzystując również przerwę feryjną, wprowadziliśmy naukę zdalną do 27 lutego. Dla większości województw oznacza to nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo dwa tygodnie to są ferie zimowe” – zaznaczył szef MEiN. Przyznał też, że dla tych województw, które właśnie zakończyły ferie i rozpoczęły naukę, oznacza to cztery tygodnie nauki zdalnej.

– „Tu cały czas pani minister Marzena Machałek, która stoi na czele rady bezpieczeństwa przeciwcovidowego […], analizuje sytuację. Bo jeśli sytuacja by na to pozwalała, będziemy dążyć do tego, żeby skrócić ten okres nauki zdalnej, przynajmniej w tych pięciu województwach, które rozpoczęły ferie wcześniej i już te ferie się skończyły.”

– „Cały czas analizujemy sytuację. Najpóźniej 28 lutego wszyscy wracamy po feriach do nauki stacjonarnej po to, żeby ją kontynuować do końca roku. Taka jest nasza strategia” – podsumował Czarnek.

To już koniec. Andrzej Duda podpisał. Spełnia się groźba Morawieckiego.

Źródło: PAP

eKurs: Doradca zawodowy z MEN
eKurs: Doradca zawodowy z MEN
75,00 zł
199,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Doradca zawodowy z zaświadczeniem MEN za 75 zł w P&M Management Group (zamiast 199 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz